SPD bude dál blokovat jednání o korespondenční volbě

29.01.2022 7:11 | Zprávy

Nechceme otevírat dveře manipulacím s volebními lístky, zní z hnutí SPD. Proto v pátek ve Sněmovně znovu zablokovalo snahu vládní koalice, která chtěla už poněkolikáté projednat zákon o korespondenční volbě ze zahraničí. S obstrukcemi plánuje SPD zřejmě pokračovat, píše Mlada fronta DNES.

SPD bude dál blokovat jednání o korespondenční volbě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura u řečnického pultu

Na zákon o korespondenční volbě se mělo dostat už před dvěma týdny, tehdy si ale SPD vzalo dvouhodinovou přestávku na jednání klubu a jednání tím v podstatě ukončilo. V tomto týdnu chtěla koalice korespondenční volbu stihnout ve čtvrtek. Proti se však opět postavil předseda SPD Tomio Okamura, který si vzal slovo a dvě hodiny dlouhým projevem k mnoha nesouvisejícím tématům zdržoval jednání.

Podobně v pátek vystoupil i místopředseda poslaneckého klubu SPD Radek Rozvoral. Po hádkách poslanců a úpravách programu bylo nakonec jednání o volbě ze zahraničí přesunuto až na páté místo programu a opět na něj nedošlo.

Hnutí SPD považuje korespondenční volbu za útok na demokracii. Podle kritiků se ale bojí, protože se mu u krajanů v zahraničí dlouhodobě nedaří.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

podáte rezignaci pane ministře Rakušane

Pane ministře obhajujete neobhajitelné. Po skutečnostech, které se veřejnost dozvěděla prostřednictvím MF dnes je na místě vaše rezignace. To, že policisté přišli na fakultu a šli jen do prvního patra, dál je to nezajímalo, i když už měli povědomost o tom, že hledaný je vrah, a ten se skutečně nachá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…