SPD přijala usnesení k Istanbulské smlouvě. Hrozí „genderová totalita“

30.07.2020 6:37

Poslanec Radek Rozvoral (SPD) sdílel politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), v němž hnutí sděluje, že je proti obnovení nouzového stavu a opětovnému zahájení řízení země krizovým štábem. A také proti ratifikaci Istanbulské úmluvy, která zavádí „genderovou totalitu“.

SPD přijala usnesení k Istanbulské smlouvě. Hrozí „genderová totalita“
Foto: archiv
Popisek: Radek Rozvoral, SPD

„Hnutí SPD nevidí důvod pro obnovení nouzového stavu a opětovné zahájení řízení země krizovým štábem, protože data ze statistik byla nepravdivá a v realitě je nakažených mnohem méně,“ stojí v aktuálním politickém usnesení předsednictva hnutí SPD.

Dále hnutí odmítá návrhy ministra Hamáčka, že covid-19 je třeba řešit na úrovni místních a regionálních opatření a není zatím důvod k plošným opatřením v celé České republice. „Je skandální, že se zbytečně strašili lidé na základě špatných statistik. Nejasnosti ve vykazovaném počtu nemocných jsou selháním a je třeba říct, kdo je odpovědný za stav, kdy po čtyřech měsících nevíme, kdo z nakažených je nemocný, a kdo není. Ministerstvo zdravotnictví totiž výrazně revidovalo koronavirové statistiky,“ upozorňuje hnutí.

„Aktuálně nakažených bylo v pondělí dopoledne 3479, tedy o 1775 méně než ráno. Naopak počet vyléčených vzrostl z 9590 na 11423. Za skokovým nárůstem je revize dat, jež hygienici v poslední době nestíhali aktualizovat, uvedl šéf zdravotnických statistiků,“ dodává SPD.

Zároveň SPD odmítá, aby byly krajské a senátní volby odloženy a aby ministr vnitra Hamáček lidem zabránil volit. I korespondenční hlasování lze však zmanipulovat, proto ani to SPD nepodporuje.

Hnutí SPD ve svém usnesení dále uvádí, že je proti ratifikaci Istanbulské úmluvy, která zavádí genderovou totalitu.

„Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM v pondělí odložila projednání návrhu na ratifikaci Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí – tzv. Istanbulskou úmluvu. Urgentní projednání Istanbulské úmluvy doporučila v pátek 24. července 2020 Rada vlády pro rovnost mužů a žen, které předsedá premiér Andrej Babiš. Premiér Babiš Istanbulské úmluvě vyslovil v minulosti svou podporu. Tato úmluva je mezinárodní smlouvou Rady Evropy, která byla přijata už v roce 2011, ale v platnost vešla až o tři roky později. Česká republika jako jeden z posledních unijních států dokument podepsala až v květnu roku 2016, dosud však nedošlo k její ratifikaci Parlamentem ČR,“ připomíná hnutí.

„SPD s ratifikací této kontroverzní smlouvy nesouhlasí. Pod rouškou ochrany práv žen nám má být totiž v reálu podsunuta gender agenda směřující proti rodině, konzervativním hodnotám, mužům apod. A je to jenom další pokus, jak předat další kus moci nikým nevolenému neziskovému sektoru, včetně mezinárodního. V připomínkovém řízení odborný nesouhlas z hlediska práva však vyjádřily i Nejvyšší soud a Nejvyšší státní zastupitelství. Upozorňují, že všechna nežádoucí jednání popsaná ve Smlouvě jsou už nyní v ČR trestná a jsou součástí trestního zákona,“ dodává.

Po případné ratifikaci úmluvy by, podle SPD, však mělo dojít i ke změně některých současných zákonů v České republice tak, aby vyhovovaly znění úmluvy. Hnutí vítá v této souvislosti prohlášení polského ministra spravedlnosti Zbigniewa Ziobra, který o víkendu uvedl, že Polsko od Istanbulské úmluvy odstoupí. V polské vládě na toto téma probíhá debata. Maďarsko a Slovensko ve svých parlamentech již úmluvu odmítly. Česká republika by měla, podle stanoviska hnutí SPD, postupovat stejně.

Předsednictvo SPD se kromě jiného věnovalo i youtubovému profilu Tomia Okamury, který byl smazán neomarxistickými cenzory za to, že upozorňoval na násilí páchané imigranty.

„Původní kanál předsedy hnutí SPD Tomia Okamury už na YouTube nenajdete. V pátek minulý týden byl totiž neomarxistickými cenzory smazán. Zablokováním profilu mu ale nedávno pohrozil i Facebook. YouTube tak ale učinil bez jakéhokoli předešlého upozornění. Důvodem zrušení je podle všeho to, že zde byla opakovaně zveřejňována videa, na kterých byly vyobrazeny násilné a kriminální činy migrantů v západní Evropě a ‚bojovníků proti rasismu‘ v rámci hnutí Black Lives Matter (BLM) v USA,“ uvádí hnutí SPD.

Hnutí SPD zastává názor, že pravdivě ukazovat násilné chování migrantů je legitimní a není to nenávistný slovní projev. Jestli se někdo projevuje nenávistně, tak jsou to zrovna ilegální imigranti, násilníci a kriminální živly podporované hnutím BLM v USA. Svoboda slova musí platit pro všechny, ale podle pirátských cenzorů sociálních sítí je prostě rádoby zakázáno ukazovat realitu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

23:33 Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

„Je zjevné, že pan premiér bude brzo potřebovat soudce,“ pronesl poslanec a zpravodaj k závěrům vyše…