STAČILO! chce zrušit Senát. Trafika pro vysloužilé politiky, tvrdí Konečná a Prokšanová

21.06.2025 8:00 | Monitoring

Zbytečná instituce, černá díra na peníze a odkladiště pro vysloužilé politiky. Tak popisuje Senát hnutí STAČILO!, které kandiduje v letošních volbách do Poslanecké sněmovny. Podle lídryně hnutí a europoslankyně Kateřiny Konečné i pražské jedničky Petry Prokšanové je nejvyšší čas se s horní komorou Parlamentu ČR rozloučit.

STAČILO! chce zrušit Senát. Trafika pro vysloužilé politiky, tvrdí Konečná a Prokšanová
Foto: Youtube
Popisek: Kateřina Konečná

„Senát je zbytečný, přerozděluje moc mezi elity a jen zvyšuje náklady na politický systém,“ uvedla ve videu lídryně hnutí STAČILO! a europoslankyně Kateřina Konečná. Podle ní nejde o žádnou pojistku demokracie, jak se často tvrdí, ale o instituci, která slouží především „úřednickým elitám“.

Konečná rovněž upozornila na vysoké finanční náklady: „Zrušením Senátu ušetříme desetitisíce korun na jednoho občana ročně, peníze, které mohou jít na důchody, zdravotnictví nebo školy.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Zrušit senát je správné , ale jak to provést aby se to stalo skutkem., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMiloš Černík 1 , 21.06.2025 11:05:06
To bych rád od politiků slyšel. Mnoho senátorů bylo zvoleno, že tvrdili , že zruší senát zevnitř, ale jak tam usedli, využívali výhody této instituce, a už nic rušit nechtěli naopak se chtěli stát emeritními.

|  11 |  0

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…