STAN rozjel kampaň, babišovce chce zahánět česnekem. Neděláme si legraci

31.08.2020 17:00

Starostové zahájili kampaň před nadcházejícími krajskými volbami. Kraje podle nich potřebují vyléčit. Na pomoc si předseda hnutí Vít Rakušan vzal překvapivě česnek. Na závěr akce politici STAN a přítomní příznivci vytvořili živý řetěz spojený stužkami s česnekem, kterým obklíčili středočeský krajský úřad. Chtěli prý vyhnat zlé duchy a upíry. Se zprávou přišly Novinky.

STAN rozjel kampaň, babišovce chce zahánět česnekem. Neděláme si legraci
Foto: Facebookový profil Miroslavy Němcové
Popisek: Miroslava Němcová s Michaelem Žantovským

Anketa

Jsme zadlužení a příspěvek 5 tisíc Kč pro důchodce si nemůžeme dovolit, řekla předsedkyně TOP 09 Pekarová. Má pravdu?

13%
87%
hlasovalo: 17389 lidí

Svou česnekovou kampaň zahájilo hnutí STAN před budovou středočeského krajského úřadu, který už čtyři roky vede Jaroslava Pokorná Jermanová z ANO. Vít Rakušan se nechal slyšet, že: „Česnek má úžasnou schopnost léčit, uzdravovat. A my máme pocit, že většina krajů potřebuje vyléčit. V některých pohádkách se dokonce říká, že vyhání zlé duchy a pomáhá proti upírům.“

Jestli upírem měl na mysli právě středočeskou hejtmanku, se můžeme jenom dohadovat. Proti Jermanové se postaví starostka ze středočeských Mnichovic Petra Pecková: „Středočeskému kraji chybí vstřícnost a pokora. Budeme transparentní a všechny kraje otevřeme lidem.“

Na zahájení kampaně se sešli téměř všichni starostenští kandidáti na pozice hejtmanů, mimo jiné i exčlen ČSSD Josef Bernard, současný liberecký hejtman Martin Půta čí bývalý šéf STAN Petr Gazdík.

„Starostové řídí své obce dobře. A za těch pět týdnů budou mít občané ve všech krajích možnost nechat řídit kraje svými starosty. Bude to určitě lepší než ten pokus, který se odehrává v posledních letech, tedy pokus řídit kraje na dálku z jednoho notýsku, jednoho telefonu a jedné kanceláře,“ prohlásil na pódiu hejtman Půta, který tím narážel na hnutí ANO a Andreje Babiše.

Program Antibabiš byl velice silně znát. Na místě byla přichystána atrakce, kdy zájemci mohli házet míčky do pusy čelním představitelům hnutí ANO a pak k nim přiřazovat jejich mediální kauzy a neúspěchy.

Na závěr celé přátelské akce se členové hnutí spojili v jeden lidský řetěz za pomoci česnekových stužek a obepnuli celý krajský úřad. Tím měli být symbolicky vyhnáni zlí duchové a upíři. Vít Rakušan je jistě člověk s velkou fantazií.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …