STEM: Dvě třetiny lidí si myslí, že vláda nedodržuje svůj program

15.05.2012 15:04

Vláda premiéra Petra Nečase (ODS) se považuje za vládu rozpočtové odpovědnost, vládu práva a vládu boje proti korupci. Většina společnosti si ale nemyslí, že Nečasův kabinet naplňuje své programové prohlášení. Až 69 procent občanů jí nepřipisuje ani jedno z uvedených označení. Ukázal to průzkum agentury STEM.

STEM: Dvě třetiny lidí si myslí, že vláda nedodržuje svůj program
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Miroslav Kalousek, Petr Nečas, Karolína Peake
reklama

Jen čtvrtina lidí považuje vládu Petra Nečase za rozpočtově odpovědnou, necelá pětina souhlasí, že je to vláda práva a jen desetina respondentů ji označila za vládu boje proti korupci. Dvě třetiny občanů (69 procent) si myslí, že vláda nedodržuje ani jedno.

Naplňování programového prohlášení vlády v podobě rozpočtové odpovědnosti, dodržování práva a boje proti korupci spatřují v konání Nečasova kabinetu lidé s vysokoškolským vzděláním a lidé, kteří jsou lépe finančně a materiálně zajištěni.

Rozpočtovou odpovědnost vidí za prací vlády zejména sympatizanti ODS a TOP 09. V otázce vlády práva jsou příznivci ODS rozděleni na dva stejné tábory. Příznivci TOP 09 už ale Nečasův kabinet nepovažují za vládu práva. A v otázce boje proti korupci nenaplňuje vláda očekávání příznivců ODS ani TOP 09.

Odmítavé odpovědi pocházely hlavně od stoupenců ČSSD a KSČM.

Průzkum agentury STEM probíhal od 18. do 29. dubna 2012 na souboru 1084 respondentů starších 18 let.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…