Šafrův web ryje do Miloše Zemana: Dříve jste o odsunu Němců mluvil jinak

11. 6. 2017 18:21

Na změnu názoru prezidenta Miloše Zemana upozornil server Forum24.cz. Poukázal totiž na video z roku 1990, na němž tehdy Zeman hovořil o odsunu sudetských Němců jako o stalinském přesunu. „A dnes posílá pochvalné dopisy zločinnému Klubu českého pohraničí,“ uvedl server.

Šafrův web ryje do Miloše Zemana: Dříve jste o odsunu Němců mluvil jinak
Foto: Radim Panenka
Popisek: Setkání novinářů a prezidenta Miloše Zemana na státní návštěvě Vietnamu

„Vycházím z toho, že má-li být účelná analýza tohoto systému, tak především musí zabránit možnosti jeho opakování v budoucnosti. Jak přirozeným a spravedlivým potrestáním viníků, tak ale také, a to je druhá strana mince, odvahou a schopností naší sebereflexe,“ řekl tehdy Zeman.

„Tento systém nevznikl 25. 2. 1948. Tento systém má svoje genetické kořeny. Tento systém má kořeny minimálně v porušování demokracie po roce 1945. Ať už jde o transfer německého obyvatelstva přesně v duchu stalinských migračních přesunů, ať už jde o zákaz agrární strany, protože je-li politická demokracie omezována u jediné strany, je omezována u všech stran...“ podotkl také Zeman.

Prezident Miloš Zeman si svou zdravicí Klubu českého pohraničí, v němž vyzvedl jeho snahu o vlastenectví, vysloužil mnoho reakcí. Organizace je totiž podle serveru Aktuálně.cz kvůli radikálním názorům některých jejích členů sledována tajnými službami i Ministerstvem vnitra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Nepovolené vniknutí za účelem spáchání trestného činu, varuje Slonkovou s Kubíkem Erik Best. A pronáší jasná slova o Babišově budoucnosti

18:13 VIDEO Nepovolené vniknutí za účelem spáchání trestného činu, varuje Slonkovou s Kubíkem Erik Best. A pronáší jasná slova o Babišově budoucnosti

HORKÉ TÉMA Jak to bylo s příběhem Rusa Protopopova o výletě s Babišovým synem na Krym a východní Ukr…