Samotné testování poškozuje fyzické, duševní i emoční zdraví dětí, cituje německý soud právník z Trikolóry

19.04.2021 7:47

Advokát Jindřich Rajchl, který je mimo jiné novým odborným garantem hnutí Trikolóra pro právo a spravedlnost, uvítal nedávný verdikt okresního soudu v německém Výmaru, který smetl ze stolu jak povinné testování dětí ve školách, tak povinnost nosit roušku. Toto opatření by totiž podle soudu neobstálo tzv. testu proporcionality. Tedy, laicky řečeno, přináší více negativ než pozitiv.

Samotné testování poškozuje fyzické, duševní i emoční zdraví dětí, cituje německý soud právník z Trikolóry
Foto: Archiv JR
Popisek: Advokát Jindřich Rajchl, odborný garant hnutí Trikolóra pro právo a spravedlnost
reklama

„Můj názor, jakož i názor tisíců dalších rodičů, je poměrně jednoznačný – tato opatření jsou nesmyslná a přinášejí více škody než užitku. Už z dat uniklých z Ministerstva zdravotnictví v minulém roce vyplynulo, že základní školy jsou zodpovědné pouze za 3,8 procenta všech nakažených. Střední školy pak pouze za 2 procenta. Data z minulého týdne, kdy se čeští žáci vrátili částečně do škol, pak prokazují to samé. V Praze bylo pozitivně testováno 15 dětí z 35 729, v Moravskoslezském kraji 15 z 36 000, v Jihomoravském 12 z 35 870 a ve Zlínském 21 ze 17 150,“ cituje oficiální statistiku Jindřich Rajchl z Trikolóry.Jedním dechem dodává také kritiku vládních představitelů. „Jak už to ale bývá, naši pomatení ‚experti‘ z vládních kruhů a Ministerstva zdravotnictví, namísto toho, aby uznali, že je testování dětí naprosto zbytečné a že to byl kolosální omyl, začali požadovat nahrazení antigenních testů PCR testy. V této souvislosti se mi vkrádá na mysl obraz umanutého fracka, který je přichycen při lhaní a namísto omluvy se začne ještě víc vztekat a kopat okolo sebe s tím, že má pravdu, má a má a má,“ přirovnává chování vlády Rajchl.

Podle odborného garanta Trikolóry pro právo a spravedlnost je situace ve vztahu k rouškám ještě výrazně smutnější. „Samotní výrobci roušek uvádějí, že svoji funkci plní pouze 2 až 4 hodiny, přičemž tato doba se ještě může zkrátit ve vztahu k vlhkosti prostředí. Přičemž všichni víme, že drtivá většina dětí je v jedné roušce jeden den. Nebo dokonce více dní. Rovněž je pro účinnost roušky naprosto nezbytné, aby se jí děti nedotýkaly na vnitřní ani vnější straně, a to včetně nasazování a snímání. To, že tyto postupy neplní snad žádné dítě v celé republice, je pak nabíledni,“ uvedl Rajchl a přidal jednu reminiscenci ze seriálu Koruna, kde sekretářka Winstona Churchilla přijde do nemocnice a nabídne lékaři pomoc při zajištění roušek a ten jí na to opáčí: „Roušky? Ty jsou k ničemu. To je jen zástěrka, aby to vypadalo, že vláda něco dělá“. Podle Rajchla nelze lépe vyjádřit roli roušek v boji proti covidu.

Anketa

Souhlasíte s vypovězením 18 ruských diplomatů kvůli výbuchu ve Vrběticích?

9%
91%
hlasovalo: 11412 lidí


„Vraťme se ale k samotnému rozsudku. Manipulatori.cz, v čele s guru české fact-checkingové scény, levicovým anarchistou Janem Cemperem, okamžitě přispěchali s vyvrácením údajné dezinformace, že se rozhodnutí vztahuje ‚pouze na dvě děti a jejich školu‘, nikoliv však na všechny školy ve spolkové zemi Durynsko a už vůbec ne na celé Německo.  Ale jak už napovídá název samotného projektu, manipulátoři manipulují a lžou. Za prvé – nejedná se o jednu školu, ale o dvě školy. Za druhé zákaz těchto opatření se nevztahuje pouze na dvě děti, jejichž rodiče se na soud obrátili, ale na všechny děti na těchto dvou školách,“ konstatoval advokát Rajchl, podle kterého okresní soud ve Výmaru logicky nemohl zrušit opatření jako celek pro všechny školy a pro celou spolkovou zemi Durynsko, neboť může rozhodovat pouze o nároku, který je předmětem daného řízení.

„I přesto má však tento rozsudek naprosto zásadní význam. Jedná se totiž o tzv. precedent – to jinými slovy znamená, že pokud se na tentýž soud obrátí rodiče dalších dětí z dalších škol, soud bez nejmenších pochyb rozhodne zcela stejně a vynucovat tato nesmyslná rádoby protiepidemická opatření zakáže i ostatním školám. Rovněž je velmi pravděpodobné, že obdobně budou postupovat i další soudy v ostatních spolkových zemích,“ dodal Rajchl.

Anketa

Jste spokojeni s tím, jak ČT nakládá s vašimi koncesionářskými poplatky?

3%
97%
hlasovalo: 22390 lidí
Podle Jindřicha Rajchla je však klíčovým faktem především to, že soud konstatoval, že samotné testování poškozuje fyzické, duševní i emoční zdraví dětí. „Pevně doufám, že k totožnému závěru dospějí i české soudy, až se k nim žaloby českých rodičů dostanou. Coby advokát spolupracující a konzultující tuto tematiku s mnoha lékařskými kapacitami, a především coby rodič tří dětí jsem totiž naprosto bytostně přesvědčen o jejich správnosti,“ uvedl Jindřich Rajchl, který však nechce být naivní a nemyslí si, že samotné soudní rozsudky nás vyprostí z „covidové totality“. Tu dává za vinu nejen vládě, ale také „bruselské pětce“, kterou označuje Piráty, STAN, ODS, TOP 09 a KDU-ČSL.

„Jedinou skutečnou systémovou změnu mohou přinést pouze říjnové volby. Volební uskupení Trikolóra-Svobodní-Soukromníci totiž tato opatření jednoznačně odmítá. Nepomáhají nemocným a poškozují zdravé. Zarouškovávat žáky našich škol či dokonce mateřských školek je pak z mého právního pohledu jednoznačným zločinem proti jejich zdraví. Zločinem o to horším, že je páchán na našich vlastních dětech,“ dodal Rajchl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…