Šašek! Debil! Tomio Okamura zavítal do rádia a začaly se dít věci

13.05.2018 10:35

Tomio Okamura odpovídal na Frekvenci 1 na dotazy posluchačů. Raději se podívejte sami, co všechno zaznělo.

Šašek! Debil! Tomio Okamura zavítal do rádia a začaly se dít věci
Foto: ReproFoto: Facebook
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura.
reklama

Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v Pressklubu předsedu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru. Mimo jiné se od něj dozvěděl, jak se pozná, kdo je demokrat.

„Pan (Ivan) Bartoš z Pirátů o nás říká, že jsme fašisti nebo nějaký neonacisti nebo co. On posunul komunikaci v politice na jinou úroveň, která je samozřejmě neadekvátní. Ten, kdo chce prosazovat referendum a odvolatelnost politiků, tak je samozřejmě demokrat a nemůže být fašista. To snad ví úplně každý, že,“ uvedl Okamura.

Naproti tomu on prý může o Bartošovi říci, že je feťák. Před pěti lety mu prý v hotelu Baťov v Otrokovicích nabídl drogy. Před svědky. Okamura to zděšeně odmítl.

Pár slov padlo i ke kauze Pitomio. „Reflex už se mi za to musel omluvit, je to soudně odsouzené médium,“ uvedl Okamura. Ale soud také konstatoval, že Okamura jako politik musí strpět větší míru kritiky než občané – nepolitici, což Okamurovi nepřijde normální. Nezdá se mu normální, že si lidé v Česku mohou takto nadávat. Proto všechno žene až k Ústavnímu soud ČR a čeká, jak to dopadne.

Velmi nelibě nese, že se formuje vláda, ve které by měla zasednout ČSSD.

„Andrej Babiš s hnutím ANO před volbami naopak kritizoval ČSSD, vymezoval se proti ČSSD, říkal, jak jsou neschopní, špatní, říkal, aby lidé volili jeho a ne ČSSD, a teď se zpaktovali znova dohromady. ČSSD je strana, která nikdy nesplnila sliby. Spolu s KDU-ČSL a ODS tyto tři strany nejdéle vládly v ČR za posledních téměř třicet let, mají neuvěřitelné korupční skandály za sebou, dosud nedořešené kauzy – vzpomeňte na privatizaci OKD, vzpomeňte na kauzu, kdy mají dokonce platit peníze pozůstalým po advokátu Altnerovi a neplatí. Prostě to je strana, se kterou to bude krok zpátky,“ zaznělo z úst Tomia Okamury.

Do studia volal také posluchač, který Okamuru označil za šaška. Předseda SPD mu poděkoval za názor. O chvíli později přišel další telefonát. „Šašek je ten debil, co volal před tím. Já bych chtěl popřít panu Tomiovi a doufám, že nastolí tady to, co ho vede,“ prohlásil občan do éteru. Moderátor Luboš Xaver Veselý se volajícího marně snažil krotit. Okamura i tady poděkoval za názor a za podporu. „Ale já chci taky poprosit, abychom si tu ty dotazy dávali slušně,“ požádal ještě.

Zastání se dočkal i od dalších občanů. Zazněla také otázka, zda bude kandidovat na prezidenta. Okamura odpověděl, že to zváží. Pokud dospěje k názoru, že jako prezident dostane možnost prosazovat přímou demokracii a hmotnou odpovědnost politiků, zváží i kandidaturu na Hrad. Současně by prosazoval vyšší bezpečnost a více peněz pro české občany.

Více peněz pro české občany např. na úkor zlatých padáků pro ředitele České pošty. Takovéto zlaté padáky prosazovali v minulosti i politici ČSSD. Z toho Okamura dovozuje, že to jsou spíše asociálové než sociální demokraté. „To je jeden z důvodů, proč bych chtěl být součástí vládní konstelace, protože bych v tom udělal rychle pořádek,“ prohlásil.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Pořádek by rád udělal také v exekucích. Lidé, kteří se ocitli v dluhových pastech, by měli mít podle jeho představ nárok na bezplatnou právní pomoc. U exekucí také navrhuje zrušit placení daní, jelikož je to neúměrně zvyšuje.  

Došlo i na amerického miliardáře George Sorose. Rád by zarazil byznys všem „politickým neziskovkám“ s „multikulti programy“ a propagací Bruselu. George Soros je podle Okamury největším dárcem těchto neziskovek. Pokud některá nezisková organizace dostává víc než půl milionu korun ročně ze zahraničí, měla by to oznámit, aby bylo jasné, odkud vítr vane.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Emanuel Moravec by zatleskal, Jasánku Šídlo. Havlérka jásá nad atomovým Hřibem. Martin Koller zírá nad hloupostí a sprostotou bruselské propagandy

21:17 Emanuel Moravec by zatleskal, Jasánku Šídlo. Havlérka jásá nad atomovým Hřibem. Martin Koller zírá nad hloupostí a sprostotou bruselské propagandy

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Bouři světa občas odnesou i pomníky. Bezpečnostní analytik Martin Ko…