Sasko zaplavují běženci. Přicházejí z Česka

17. 7. 2015 11:09

Německá policie v sousedním Sasku od ledna do konce května dopadla na hranicích s Polskem a Českou republikou 138 převáděčů, drtivá většina z nich se pokoušela do Německa dostat běžence přes Česko. Dnes o tom informoval deník Mitteldeutsche Zeitung.

Sasko zaplavují běženci. Přicházejí z Česka
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Uprchlíci

Největší počet uprchlíků zadržených v Sasku mířil do Německa z Česka, ze 485 nelegálních migrantů jich z české strany hranice přišlo 408. Většina běženců byla ze Srbska, Kosova a Makedonie, trasu přes Polsko využívají i občané Ruské federace.

Počet běženců zadržených do konce května odpovídá 60 procentům bilance za celý loňský rok. Spolkové policejní ředitelství v polabské Pirně proto hovoří o značném nárůstu případů. „I tak to ale není srovnatelné s vývojem na německo-rakouské hranici,“ dodala policie. Spolkový policejní prezident Dieter Roman uvedl, že již v polovině roku odpovídal počet běženců přicházejících přes Rakousko množství za celý loňský rok.

Ačkoli není cesta do Německa přes Sasko mezi převáděči tolik využívaná jako přes Bavorsko, zůstává podle policie důležitou součástí takzvané balkánské trasy. Ta vede přes Maďarsko a Rakousko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiná verze historie, než vám předkládá ČT v seriálech. Od Masaryka po rozpad Československa. Takto to vypadalo ve skutečnosti

4:42 Jiná verze historie, než vám předkládá ČT v seriálech. Od Masaryka po rozpad Československa. Takto to vypadalo ve skutečnosti

STO LET REPUBLIKY Za „tatíčka Masaryka“ nebylo vše tak idylické, jak nám předkládají seriály České t…