Sazka si podřezává větev. Vítka se chce zbavit u soudu

03.03.2011 13:00

Šéf loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák a její největší věřitel Radovan Vítek se nesnesou. Sazka teď chce u soudu zpochybnit rozsah pohledávek, které Vítek skoupil. Tím by si ale mohla výrazně pohoršit.

Sazka si podřezává větev. Vítka se chce zbavit u soudu
reklama

Sazka posílá k Městskému soudu v Praze nové dokumenty. Ty mají popřít existenci některých dluhů firmy, které drží podnikatel Vítek. Ten je nakoupil od Komerční banky a Reiffeisenbank.

"Jednáním Komerční banky a Raiffeisenbank došlo ke zmaření mnohaměsíčních vyjednávání o klubovém financování," píše podle serveru Aktuálně.cz Sazka v dokumentech. Škodu, která kvůli tomu vznikla, vyčísluje na dvě miliardy korun.

Kvůli postupu bank podle pravníka Jaromíra Císaře spadl rating Sazky, firma částečně přišla o schopnost získávat likviditu a zaznamenala pokles sázek. Obě banky to ale odmítají. Tím, že postoupily pohledávky Vítkovi, dohodu, kterou se Sazkou uzavřely, neporušily. A odškodňovat nehodlají.

Naštvat si Vítka se nevyplácí

Firma by měla být ohledně svých věřitelů opatrnější. Oba miliardáři, Vítek a Karel Komárek, by jí totiž měli možnost uvrhnout hluboko do problémů - kdyby se oba jali vymáhat své pohledávky okamžitě.

Vítek přitom nabídl firmě půjčku za ještě výhodnějších podmínek než Penta a eInvest, o nichž se hovoří jako o řešení. Co se bude se Sazkou dít dál, zatím není rozhodnuto.

Čtěte:

Vítek má plán, jak na Sazce vydělat. Nemá od ní ale ani korunu

Vítek: Hušák si řekl o úplatek. Hušák: Lže. Řekl bych si o víc

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dávky a Romové: Šlachta velmi přitvrdil

11:24 Dávky a Romové: Šlachta velmi přitvrdil

Hnutí Přísaha v průzkumech stále posiluje a Robert Šlachta začíná dostávat prostor v médiích, aby uk…