Se Šloufem jsem o Zemanovi nemluvil, tvrdí Remek

31.01.2013 6:43

Vladimír Remek, první československý kosmonaut a současný europoslanec za KSČM popřel tvrzení lobbisty Miroslava Šloufa, který prohlásil, že spolu jednali o podpoře Miloše Zemana (SPOZ). Podle Remka spolu nemluvili už dva roky.

Se Šloufem jsem o Zemanovi nemluvil, tvrdí Remek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidaturu Miloše Zemana na prezidenta podpořil i bývalý československý kosmonaut Vladimír Remek
reklama

"V posledních dvou letech jsme se nekontaktovali. V žádném případě jsme nejednali o podpoře KSČM, volební kampani nebo o věcech kolem Miloše Zemana," řekl ve středu deníku Právo. "Měl jsem kontakt přímo na Miloše Zemana a na lidi kolem něj. Rozhodoval jsem se absolutně samostatně," doplnil Remek.

Se Šloufem prý hovořil pouze krátce až v sobotu v Top Hotelu Praha, kde Zeman spolu se svým týmem sledovali výsledky prezidentských voleb.

Šloufovo tvrzení

Remek tak reagoval na tvrzení Šloufa, že vyjednával o podpoře pro Zemana s představiteli politických stran. "Jednal jsem s některými pány, svými vrstevníky, například s Vladimírem Remkem, který je stejně starý jako já a znám ho od jeho návratu z kosmu," řekl lobbista.

O Remkovi se uvažovalo jako o kandidátu na prezidenta za KSČM, nakonec k tomu ale nedošlo. Europoslanec pak osobně vyjádřil Zemanovi podporu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

7:41 Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

TÝDEN V MÉDIÍCH Aktivitou ve spřátelených médiích hýří v posledních dnech generální ředitel České te…