Se žlutými vestami vyrazil protestovat mistr boxer. Co se odehrávalo pak, na to policisté v životě nezapomenou

7. 1. 2019 21:54

Bývalého profesionálního boxera v pondělí zadržela francouzská policie, podezřívá jej z napadení dvou policistů v Paříži během sobotní demonstrace příznivců hnutí žlutých vest. Na Twitteru o tom informoval ministr vnitra Christophe Castaner. Kromě policistů bylo ten den napadeno i několik novinářů, redaktoři zpravodajské stanice BFMTV proto v pondělí na protest o akcích žlutých vest neinformují.

Se žlutými vestami vyrazil protestovat mistr boxer. Co se odehrávalo pak, na to policisté v životě nezapomenou
Foto: Repro Youtube BBC
Popisek: Demonstrace Žlutých vest
reklama

Agentura AFP uvedla, že zadrženým je bývalý profesionální boxer Christophe Dettinger. „Jedinec, který napadl v sobotu členy pohotovostního oddílu četnictva na Senghorově lávce, se přihlásil místním vyšetřovatelům v Paříži. Okamžitě na něj byla uvalena vazba a bude se muset zodpovídat ze svých činů před justicí,“ napsal na Twitteru Castaner.

Francouzská policie po muži, který napadl policisty na lávce přes Seinu v centru Paříže, pátrala od sobotních protestů. Než se agresor sám policii přihlásil, objevilo se na internetu video, na kterém sedmatřicetiletý mistr Francie v boxu z let 2007 a 2008 přiznává, že reagoval špatně.

Uvedl, že se ale jen bránil tváří v tvář policejním útokům. „Viděl jsem tu represi, viděl jsem policii, jak na nás pouštěla plyn, viděl jsem, jak policie lidem ubližuje… Vyvolalo to ve mně vztek a ano, zareagoval jsem špatně,“ uvedl Dettinger, který se protestů žlutých vest účastnil od samého počátku. Následně pak vyzval příznivce žlutých vest k pokračování „pokojného“ boje.

Podle AFP bude jeden z napadených policistů čtrnáct dní a druhý dva dny v úplné pracovní neschopnosti. Kromě policistů napadli protestující v sobotu také několik novinářů. Redaktoři zpravodajské stanice BFMTV na protest proti útokům na jejich kolegy dnes o dění kolem žlutých vest neinformovali.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

9:52 „Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

V pokračování kauzy Janka Kroupy a ministra Hamáčka se ukázalo, od koho získal investigativní noviná…