Sečteno: Komunista vyhrál i v Praze! Jmenuje se Jiří Dolejš

13.10.2012 16:37

Po více jak polovině sečtených hlasů na Praze 8 jsou výsledky prvního kola senátních voleb více než překvapivé. S pověstí Prahy 8 a celého hlavního města jako pravicové bašty může zamávat komunistický kandidát Jiří Dolejš.

Sečteno: Komunista vyhrál i v Praze! Jmenuje se Jiří Dolejš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

Ten se po zhruba čtyřiceti procentech sečtených okrsků ujal vedení, které si udržuje. Po 74 procentech posčítaných hlasů vedl s 22,89 procenty, Daniela Fillipiová z ODS se držela za ním s 21,56 hlasů. O druhé kolo těsně bojuju s Martinem Potůčkem z ČSSD.    

Spisovatelka Lenka Procházková, které některé předvolební odhady přisuzovaly více než 15 procent,  si prozatím připisuje necelých 5 procent.

„Jiří Dolejš je ideální figura pro takové volby. On je takovej komunista, který by v chápání většiny lidí do koncentráku nikoho nezavíral, ale komunista to je,“ okomentoval pro Českou televizi komentátor Alexander Mitrofanov. Rovněž jeho kolega Jindřich Šídlo uvedl, že „Praha 8, to nejsou žádné slumy na severu Prahy. Takže to je velmi zajímavé číslo.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hulvát Zeman říká ku*da. Ondráček je zm*d. Jsem Ježíš, anděl pravdy. Pavel Novotný vytáhl šibenici a vytočil Drtinovou

21:54 Hulvát Zeman říká ku*da. Ondráček je zm*d. Jsem Ježíš, anděl pravdy. Pavel Novotný vytáhl šibenici a vytočil Drtinovou

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) se krátce po svém včerejším výslechu rozhodl na svém…