Sečteno, podtrženo, prověřeno: Jak bolí Německo migrace. Merkelová nebude potěšena

08.11.2016 7:52

Spolková policie zveřejnila statistiky týkající se spáchaných trestných činů v Německu za loňský rok. Počet případů trestné činnosti vzrostl v porovnání s rokem 2014 téměř o třetinu a má přímou spojitost s masivní migrační vlnou.

Sečteno, podtrženo, prověřeno: Jak bolí Německo migrace. Merkelová nebude potěšena
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Čekající na oběd
reklama

Celkem úřady za loňský rok evidovaly 436 387 trestných činů, což je o 31,5 % více než za rok 2014. Ovšem tyto údaje se týkají jen případů, které řešila spolková policie, jež je zodpovědná za udržování pořádku na hranicích, nádražích a letištích. Zveřejněné statistiky tak nezahrnují trestné činy, které eviduje lokální policie. Největší nárůst (151,6 %) byl zaznamenán v souvislosti s trestnou činností v oblasti migrace a tyto případy tvoří 40 % z celkového počtu trestných činů (171 477).

Anketa

Jste pro setrvání České republiky v NATO?

10%
90%
hlasovalo: 9647 lidí

V meziročním srovnání narostl rovněž počet krádeží, a to o 12 % na 57 146 trestných činů, z nich většina zahrnuje krádeže ve vlacích a nádražích. V mnoha dalších oblastech trestné činnosti však naopak došlo k poklesu. To se týká například počtu násilných útoků (–9 ,3 %) a způsobených škod na majetku (–6,3 %). Součástí zveřejněných statistik jsou také údaje o ilegálních migrantech, kterých loni do země vstoupilo 865 374. Nejvíce to bylo 12. září 2015 (asi 14 000 lidí).

Nejvíce ilegálů přišlo ze Sýrie, ale jejich počet je překvapivě nízký a šlo pouze o 74 000 osob. O něco méně migrantů potom pochází z Afghánistánu a Iráku. Ovšem meziroční nárůst počtu syrských a iráckých migrantů je skutečně dramatický. V prvním případě jde o 400 % a ve druhém dokonce o 2000 %. O tisíc procent se zvýšil i počet příchozích občanů Íránů, kteří ovšem neutíkají před válkou, ale před pronásledováním vládnoucího režimu.

Celý text v angličtině je ZDE.

Většina ilegálních migrantů vstoupila do Německa přes hranice s Rakouskem (81 %) a dalších pět procent se do Německa dostalo „vzdušnou cestou“. Německé úřady se snaží ve větších počtech deportovat neúspěšné žadatele o azyl. V roce 2015 bylo tímto způsobem „odejito“ 22 369 osob, zatímco o rok dříve jen 13 851. Přes znatelný nárůst je však nutné zmínit, že v roce 2014 se počet příchozích migrantů zdaleka neblížil počtu migrantů v loňském roce.

Ze statistiky dále vyplývá, že spolková policie je vzhledem k navýšení teroristických hrozeb značně přetížená. Ve výsledku tak policisté odpracovali v loňském roce 2,9 milionů hodin přesčasů. Ve zprávě se tento stav zdůvodňuje teroristickými útoky v Paříži a také v Kodani. V letošním roce zasáhla vlna teroristických útoků také samotné Německo, takže lze očekávat, že ani statistiky za letošní rok nebudou v tomto ohledu příliš příznivé.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle vidí každý!“ Opoziční ultimátum Babišovi

11:10 „Tohle vidí každý!“ Opoziční ultimátum Babišovi

Konec! Odchod! Rezignace! Opoziční ODS, Piráti, lidovci a TOP 09 žádají hlavu ministra zdravotnictví…