Sedí prase na Hradě, zněla Václavákem básnička o Zemanovi. Pak začal Tomáš Halík řádit s čínskou rákoskou a nakonec dorazil Rychlík

17.11.2016 22:15 | Zprávy

REPORTÁŽ „Svobodně zvolený prezident se stal již neúnosným morálním a bezpečnostním rizikem pro tento stát. Lidé kolem něho zrazují ideály 17. listopadu a bez mandátu voličů obracejí kormidlo naší země k nedemokratickým státům Východu. K tomu nemůžeme mlčet,“ prohlásil před několika tisíci lidí, kteří si našli cestu na Václavské náměstí, kde celé odpoledne probíhal Koncert pro budoucnost, katolický kněz Tomáš Halík. Nebyl zdaleka sám, kdo kritizoval našeho nejvyššího ústavního činitele.

Sedí prase na Hradě, zněla Václavákem básnička o Zemanovi. Pak začal Tomáš Halík řádit s čínskou rákoskou a nakonec dorazil Rychlík
Foto: Lucie Štěchová
Popisek: Demonstrace 17.11.2016 na Václavském náměstí

„Myslím, že bychom si všichni teď zasloužili šálek kávy. Ale pražská kavárna, jak vidíte, zmohutněla natolik, že se už šálků nedostává. Pane Ovčáčku, my nejsme kavárenští povaleči. My jsme zodpovědní lidé této země. Za námi stojí nejenom Praha, ale mnoho lidí v jiných městech a na venkově. Těmto lidem děkujeme za podporu, vážíme si jich a odtud je srdečně po celé zemi zdravíme,“ zaslal Halík zdravici do Hradu i podhradí v úvodu svého proslovu.

Kněz následně poukázal na to, že stejně jako v listopadu 1989 zažívá naše země dny hněvu. „Svobodně zvolený prezident se stal již neúnosným morálním a bezpečnostním rizikem pro tento stát. Lidé kolem něho zrazují ideály 17. listopadu a bez mandátu voličů obracejí kormidlo naší země k nedemokratickým státům Východu. K tomu nemůžeme mlčet,“ prohlásil Halík a dav před ním burácel nadšením.

„Naši představitelé si potupně a zbaběle stahují kalhoty ještě dříve, než čínský mocnář pohrozí svojí rákoskou. Jediný politik, který měl odvahu se zachovat jako politik suverénního státu, který si komunistickou Čínou nenechá diktovat, s kým se smíme doma setkat a s kým ne, byl vystaven urážkám, vydírání a zastrašování,“ pokračoval Halík v tepání naší politické reprezentace.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lucie Štěchová

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

15:00 „Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

Royal United Services Institute (RUSI) je nejstarší think-tank pro otázky obrany a bezpečnosti. Tent…