Sedm milionů korun pro Policii ČR a Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje

15.10.2021 18:21

Radní Středočeského kraje v čele s hejtmankou Petrou Peckovou doporučili zastupitelům schválit finanční dary Policii ČR a Hasičskému záchrannému sboru Středočeského kraje. Finanční dar ve výši 4 milionů korun má pomoci Policii ČR jednak s pořízením bezpilotních dronů a zaměřovací a zpracovatelské techniky, kterou využije dopravní policie při ohledání míst dopravních nehod nebo při pátrání. Zbylé 3 miliony budou poskytnuty Hasičskému záchrannému sboru v kraji.

Sedm milionů korun pro Policii ČR a Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto

Další část prostředků by měla pomoci s rozšířením projektu POL POINT, která slouží ke vzdálené on-line komunikaci občanů s Policií ve Středočeském kraji. 
 
„Dopravní kolaps, který nastane na frekventované silnici poté, co se stane dopravní nehoda, zná každý z nás. Pomocí dronů dokáže policie místo rychle nasnímkovat a zaměřit s velmi vysokou přesností a bez prodlev. Místo dopravní nehody je mnohem rychleji zadokumentováno a uvolněno,” uvedla hejtmanka Petra Pecková (STAN).
 
 
Tři miliony korun pro Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje by měly sloužit na pořízení velitelských a užitkových automobilů, a rovněž osobních služebních automobilů pro příslušníky zajišťující výkon státního požárního dozoru. 
 

Anketa

Věříte, že je prezident Zeman ve stavu, kdy není schopen ničeho?

16%
hlasovalo: 34174 lidí
„Nejen nedávná covidová doba nám ukázala nepostradatelnou a neocenitelnou službu, kterou nám zajišťují příslušníci hasičských sborů. Naši podporu si rozhodně zaslouží,“ dodala hejtmanka Pecková.
 
Automobily budou určeny pro zásahovou činnost řídících důstojníků HZS kraje v operačním řízení a pro zajištění organizačního řízení stanic HZS kraje. Budou využívány navíc pro přepravu technických prostředků, sorbentů nebo třeba jímacích nádob čerpadel na nebezpečné látky. Uplatnění naleznou ale i při živelních pohromách například k transportu stravy, vody a materiálu, který je nutný k zajištění nouzového přežití obyvatelstva. 
 
Dary bude schvalovat Zastupitelstvo kraje 25. října na svém zasedání. Současně chce Rada kraje ještě v následujících týdnech podpořit zakoupení záchranářských batohů s automatickým defibrilátorem, kterými budou vybaveny automobily policejních hlídek.
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

8:58 Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

„Aby mě někdo obvinil ze lži, je opravdu pro mě za hranou jakékoli přijatelnosti. ... A já se nenech…