Šéf Babišových poslanců připustil: Nemusím současně pracovat v Agrofertu

16.12.2013 19:30

Šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek uvažuje o tom, že ukončí pracovní poměr v Agrofertu. ČTK dnes řekl, že o tom diskutuje s předsedou hnutí a vlastníkem skupiny Agrofert Andrejem Babišem. Faltýnek čelí výtkám některých poslanců, že je jako předseda sněmovního zemědělského výboru ve střetu zájmů.

Šéf Babišových poslanců připustil: Nemusím současně pracovat v Agrofertu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek

"Poslední dobou se hlavně věnuji práci v Parlamentu, ale chtěl bych dál bojovat za zájmy českých zemědělců v zemědělském výboru. Vypadá to, že patrně skončím svůj pracovní poměr ve skupině Agrofert, maximálně zůstanu členem představenstva," řekl Faltýnek. Uvažuje o tom, že by to bylo už ke konci roku.

Konflikt zájmů

O střetu zájmů hovořil v souvislosti s Faltýnkem exministr zemědělství Petr Bendl (ODS). Proto ho prý taky do čela výboru nepodpořil. "Máme, řeknu osobně, velmi dlouho dobré profesní vztahy z minulosti, ale myslím si, že je ve významném konfliktu zájmů. Jako zaměstnanec skupiny Agrofert by prostě neměl být předsedou zemědělského výboru," řekl nedávno ve sněmovně Bendl. Zemědělský výbor nazval výborem pro financování skupiny Agrofert.

Obecně hovoří o konfliktu zájmů v souvislosti s angažmá Babišova hnutí ANO v politice místopředseda TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek. Naposledy se tak několikrát zmínil při dnešním projednávání návrhu státního rozpočtu pro příští rok. Kalousek poukazoval na to, že se odebralo vědě a výzkumu, naopak částka národních dotací agropotravinářskému komplexu je podle něho obrovská a nabubřelá.

"Dáváme jednoznačnou přednost bilanci Agrofertu a okamžitému projedení před konkurenceschopností České republiky a před vědou a výzkumem," řekl Kalousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trump mávl rukou: Ztráta času! Přitom se chystá velký výslech

14:06 Trump mávl rukou: Ztráta času! Přitom se chystá velký výslech

Velké odhalení, nebo jenom zopakování toho, co už se vědělo? V Americe bude před Kongresem poprvé ve…