Šéf ČT: Jde nám o zvýšení kvality a důvěryhodnosti. Sledovanost až potom

31.03.2012 15:05

Vysílání veřejnoprávní televize prochází výraznými programovými i personálními změnami. Generální ředitel ČT Petr Dvořák v rozhovoru pro Lidové noviny tvrdí, že zvýšení sledovanosti není jeho hlavním cílem. Na první místo prý klade kvalitu a důvěryhodnost.

Šéf ČT: Jde nám o zvýšení kvality a důvěryhodnosti. Sledovanost až potom
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák

Zřejmě nejvýraznější změna se dotkne zpravodajských Událostí. Podle šéfa ČT nejde o změnu formální. Obsahem se mají výrazně odlišit od zpráv komerčních televizních stanic. Dvořák v této souvislosti uvedl, že ČT se v minulých letech nesnažila vytvořit vlastní styl zpravodajství, ale snažila se spíš komerční stanice v této oblasti napodobovat.  "Budeme se snažit divákům poskytovat informace, které jsou důležité pro život, zatímco komerční média staví na událostech "atraktivních". Ten rozdíl musí být vidět," řekl Dvořák Lidovým novinám.

Divák ČT by měl u ní zůstat, to je prý cíl

V Událostech bude ČT více využívat zahraniční zpravodaje, značný prostor dostane regionální zpravodajství a denně bude přinášet informace z kultury. Politice se bude televize věnovat ve standardním rozsahu, přičemž bude vysvětlovat, v čem ovlivňuje život ve společnosti. "Komplexně a přehledně" budou Události informovat o aktuálním dění v ekonomické oblasti. "Přál bych si, aby divák který sleduje ČT, u ní zůstal, protože mu dá dostatečný zpravodajský obrázek celého dne," podotkl Dvořák.

Velkým vzorem pro zpravodajství ČT je podle jeho slov vysílání BBC. "Je to ovšem vzor do určité míry. BBC hospodaří s rozpočtem, který je v librách stejný jako náš v korunách, nebo ještě větší. To je jako když kluk na motokáře vzhlíží k pilotovi F1," konstatoval.

Ředitel ČT dále uvedl, že Česká televize disponuje řadou kvalitních redaktorů, moderátorů a reportérů. Další se snaží vychovat a připravuje pro ně školení, chodí na kurzy rétoriky a prezentace a budou se muset sami vzdělávat.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: bob

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

10:13 „Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

Několik tisíc lidí se zúčastnilo pietního aktu a následného doprovodného programu v Muzeu na demarka…