Šéf Reflexu k zatýkání Nagyové: Policejní divadlo

19. 6. 2013 13:17

Petra Nečase (ODS) svrhlo policejní divadlo, nikoli aféra exšéfky jeho kabinetu Jany Nagyové, píše šéfredaktor Reflexu Pavel Šafr ve svém komentáři. Šafr je přesvědčen, že to byl po dlouhé době ten nejslušnější předseda vlády. "Vím, jak se takový názor vymyká všeobecné žízni po krvi. A právě proto je tohle potřeba napsat," uvádí.

Šéf Reflexu k zatýkání Nagyové: Policejní divadlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý premiér Petr Nečas
reklama

Nečas se podle Šafra opíral o zvláštní postavu, která vyvažovala jeho slabiny - Janu Nagyovou. Není důležité, jak čistě technicky probíhal jejich vztah, on ji prý prostě potřeboval, což se mu vymstilo.

Nagyová podle šéfredaktora Reflexu za Nečase bojovala jako rytíř Lancelot za svého krále Artuše, ovšem nedělala to chytře a v souladu s potřebnou kulturou vysoké státní funkce. Šafr uznává, že žádost na Vojenské zpravodajství o sledování Nečasovy ženy je skandální a Nečasova politická odpovědnost jasná. Nicméně prý nešlo o takové drama, nikdo nepřišel k újmě.

Zbytečné divadlo

"Přiměřené by bylo, kdyby se na Úřad vlády dostavil vysoký důstojník policie s pověřením státního zástupce a seznámil by s takovou skutečností předsedu vlády. Paní Nagyová by byla na minutu zbavena funkce a následně vyšetřována na svobodě. Bez mediální komedie s ozbrojenci a bez řetězů na rukou," popisuje podle svého schůdnější postup Šafr.

Orgány činné v trestním řízení nicméně zvolily jiný postup, kterým byla nebývalá policejní razie a teatrální manévry vůči desítkám osob. Noční zatčení Jany Nagyové připomíná podle šéfredaktora daleký Balkán. Její role v kauze organizovaného zločinu je prý přitom trefa vedle, zatímco až někde v pozadí případu se objevují jména lobbistů jako je Roman Janoušek nebo Ivo Rittig. "Ona má jen smůlu, že je kvůli své blonďaté a živočišné přirozenosti velmi viditelná. V pořádku by bylo, kdyby byl nejprve zatčen třeba pan Rittig za tunelování a korupci a pak by teprve následně vedly nitky vyšetřování do státní a politické scény," píše Šafr. Policejní divadlo bylo prý naprosto zbytečné.

Na takové šaškárny policie nemá právo

"Státní zástupci a policie nemají co provádět na Úřadu vlády takové šaškárny, které vedou k pádu vlády. Nečas nepadl kvůli konkrétnímu přečinu své podřízené, ale kvůli divadelnímu představení party policejních bouchačů," píše novinář rozhodně.

"I kdyby nakrásně policie a státní zástupci postupovali nezávisle, tak má tato akce jasný politický výsledek. Svržení vlády. Přitom nikomu ještě nebyla dokázána vina. A skutečná mafie se celou dobu válela někde u moře. Policie nesmí dělat politiku. To je nepřijatelné," uzavírá Pavel Šafr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …