Šéf Úřadu vlády, který kandiduje za zemanovce: Stát je nemocný, potřebuje zemanovskou revoluci

19.09.2013 16:03

Radek Augustin, donedávna místopředseda zemanovců, působí jako šéf úřadu Rusnokovy vlády. Za SPOZ pak kandiduje jako lídr olomoucké kandidátky. V rozhovoru pro magazín Reflex pohovořil o celém komplexu změn, které by českému státu měly pomoci. Nazval jej „zemanovská revoluce“.

Šéf Úřadu vlády, který kandiduje za zemanovce: Stát je nemocný, potřebuje zemanovskou revoluci
Foto: Hans Štembera
Popisek: V pražském TOP hotelu se konal sjezd SPOZ. Dorazil i Miloš Zeman

„Český stát je nemocný. Vezměte si, jak nekvalitně se u nás stavějí dálnice, jak stát není schopen vykoupit pozemky, jak se boj proti korupci zvrhl v to, že nikdo není schopen vysoutěžit žádnou zakázku,“ vyjmenovává. Moc je podle něj v této zemi paralyzována, což je důsledek například i toho, jak se u nás často mění vlády a jak se životnost některých ministrů počítá v měsících.

Lidé navíc podle něj politice nevěří. „Ta krize je řešitelná pouze jedinou věcí-větším vtáhnutím lidí do politiky, veřejného dění, a to prostřednictvím referend a vůbec prvků přímé demokracie. Tahle země si zaslouží lepší volební systém, kde by každý znal svého poslance nebo starostu,“ popisuje systém, který nazval jako „zemanovská revoluce“.

Jejími dalšími projevy má být například podpora exportu, zejména na východní trhy, nebo snaha udržet co nejvíce lidí v práci, aby si zachovali pracovní návyky.

Patří k tomu samozřejmě i vlajková loď SPOZ - majetková přiznání. „Kdyby se tady nekradlo, stát je v plusu. Jak říkal Valtr Komárek, tento stát má na to, aby se tu lidé měli dobře. Jen se musí přemýšlet trochu dopředu,“ myslí si šéf Úřadu vlády.

Výsledkem „zemanovské revoluce“ by mělo být především upevnění politického systému. „Jestli to nakonec skončí u prezidentského, nebo poloprezidentského, bude výsledkem velkých diskusí,“ odhaduje Augustin. Pak dodal, že Miloš Zeman je schopen významně ovlivňovat politiku i bez rozšíření pravomocí. Prostě proto, že je „symbolem změny“.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ostatkový kříž v Německu plném muslimů? Toto hrozí.“ Došlo na protest před svatým Vítem

18:50 „Ostatkový kříž v Německu plném muslimů? Toto hrozí.“ Došlo na protest před svatým Vítem

„Mít milion podpisů, tak snad vyženu všechny ty antikristy z Poslanecké sněmovny,“ zasmál se v nadsá…