Šéf VZP rozhodl: Když rozpočet nebude v přebytku, nedostanu odměnu

29.04.2013 16:22

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek si dal nůž na krk. Na pondělním jednání správní rady VZP si podle zjištění serveru Aktuálně.cz nechal na svůj návrh odsouhlasit to, že na roční odměnu má mít nárok jedině v případě, že základní fond, do něhož tečou peníze z výběru pojistného a platí se z něj zdravotní péče, bude v kladných číslech.

Šéf VZP rozhodl: Když rozpočet nebude v přebytku, nedostanu odměnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna
reklama

To se přitom pojišťovně podařilo naposledy v roce 2008. Od té doby je fond každoročně v několikamiliardovém minusu. Kabátek má podle rozhodnutí správní rady z loňského prosince nárok na roční odměnu až do výše 1,3 milionu korun. Měsíčně pobírá jako ředitel VZP 225 tisíc korun.

Členové správní rady bod odhlasovali téměř jednohlasně. To, že byl Kabátkův návrh schválen, potvrdil deníku Aktuálně.cz mluvčí VZP Vlastimil Sršeň. "Dosáhnout přebytkové bilance nebude jednoduché a hlavně ne všechny okolnosti jsou ovlivnitelné. Svědčí to však o důrazu a snaze pana ředitele řešit problém," uvedl radní a poslanec LIDEM Jiří Rusnok.

"Z daného je jasné, že mu velmi záleží na VZP, nikoli na osobním prospěchu," řekla členka správní rady VZP a poslankyně TOP 09 Patricie Kotalíková. Základní fond VZP byl naposledy v plusu před hospodářskou krizí v roce 2008. Tehdy šlo o částku 6,1 miliardy korun. O rok později ale již byl 6,6 miliardy v minusu a podobně to bylo také v roce 2010.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…