Šéf antimonopolu prozradil: Drábek nemá problém jen kvůli OKsystem

05.10.2012 22:50

Někdejší náměstek odcházejícího ministra práce a sociálních věci Jaromíra Drábka (TOP 09) Vladimír Šiška skončil ve vazbě za to, že údajně nabízel úplatek firmě OKsystem za to, že stáhne svou stížnost, kterou podali k ÚOHS v souvislosti s novým systémem a výplatu sociálních dávek. A co zjistil samotný ÚOHS? V pátečních Událostech, komentářích to prozradil jeho ředitel Petr Rafaj.

Šéf antimonopolu prozradil: Drábek nemá problém jen kvůli OKsystem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Drábek

"V současné době úřad řeší kauzu ve správním řízení, čeká na posudky znalců, uvedl Rafaj. "Já chci k tomu říci, že bychom v šetření pokračovali, i kdyby společnost stáhla žádost o něj, neboť další podnět podala KDU-ČSL, takže toto řízení dokončíme z moci úřední," řekl Rafaj s tím, že nakonec o stažení žádosti nepožádala ani firma OKsystem.

V pořadu odmítl prozradit, zda úřad spolupracuje s policií, neboť řízení probíhá. Úřad v tuto chvíli prověřuje, zda zakázka proběhla v souladu se zákonem o veřejných zakázkách. Případná zjištění úřadu nebudou mít podle Rafaje vztah k tomu, co momentálně řeší. Teoreticky by mohl úřad kauzu uzavřít do konce listopadu, ale záleží na tom, jak rychle budou vyhotoveny posudky znalců.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…