Šéf lékárníků slibuje: Když mě zvolí do Senátu, odejdu z funkce

05.08.2014 17:42

Kandidát na senátora v doplňujících volbách v Praze 10 Lubomír Chudoba se po případném úspěchu u voličů vzdá funkce prezidenta České lékárnické komory (ČLK). V Senátu by se chtěl zabývat především tématy spojenými se zdravotnictvím, uvedl to na tiskové konferenci.

Šéf lékárníků slibuje: Když mě zvolí do Senátu, odejdu z funkce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Chudoba kandidát koalice VLASTA na senátora

O senátorský mandát za Prahu 10, který uvolnil zvolením do Evropského parlamentu Jaromír Štětina (TOP 09), se přihlásilo celkem deset kandidátů. Lubomíra Chudobu do voleb nominuje koalice Vlasta, kterou tvoří občanské iniciativy z Prahy 10, lidovci a Liberálně ekologická strana.

Protikandidátem Chudoby bude například slavný fotbalista Antonín Panenka, kterého navrhlo hnutí Nezávislí pro Prahu 10 - Hnutí pro lepší Desítku. „Doufám, že si lidé uvědomí, kam si volí své zástupce," podotkl Chudoba s tím, že si Panenky „velmi váží jako výborného fotbalisty", ale za kandidáty do Senátu by podle něj měla být vidět práce a měli by mít i potřebné vzdělání.

Chudoba by se chtěl v Senátu věnovat například tématu dostupnosti léčiv nebo přiměřené spoluúčasti pacientů při platbě za léky. Chtěl by například zakázat přeprodej léčiv do zahraničí, který by mohly vést k nedostatku léků pro české pacienty.

Mimo zdravotnictví by se chtěl v případě úspěchu také zasadit o bezplatný přístup lidí ke znění zákonů. „V právním státě musí mít občan bezplatný přístup k úplným zněním právních předpisů. Novelizované zákony si však český občan musí kupovat, aby se dozvěděl, co v nich je," poznamenal Chudoba. Slibuje také, že by se jako senátor zabýval problematickými tématy spojenými s Prahou 10.

První kolo doplňovacích senátních voleb se uskuteční v desátém pražském obvodu 19. a 20. září, tedy tři týdny před zahájením řádné pravidelné obměny Senátu na třetině území republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Propagandistická akce na americké ambasádě. Pozváni redaktorka Respektu, pistolnický komentátor z rodiny Rumlových a kamarád ČT. Petr Žantovský o tom zjistil více

7:54 Propagandistická akce na americké ambasádě. Pozváni redaktorka Respektu, pistolnický komentátor z rodiny Rumlových a kamarád ČT. Petr Žantovský o tom zjistil více

TÝDEN V MÉDIÍCH Nápadná konzumní přitažlivost časopisů bude nenápadně posilovat efektivitu volebníc…