Šéf lidovců se omlouvá ČT: Nesprávné průzkumy měl spíše rozhlas

15.10.2012 22:20

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se omluvil České televizi za nesprávné předvolební průzkumy. Byly totiž mnohem přesnější než u Českého rozhlasu, což šéf lidovců dál vnímá jako velký problém.

Šéf lidovců se omlouvá ČT: Nesprávné průzkumy měl spíše rozhlas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební štáb KDU-ČSL neskrýval úspěch. Předseda Pavel Bělobrádek to bere jako odrazový můstek pro návrat do vysoké politiky

„V mém sobotním prohlášení jsem apeloval také na Radu České televize, aby se zamyslela nad systémem průzkumů, které rozhodují o účasti hostů v předvolebních debatách. Tímto se omlouvám, protože systém průzkumů veřejnoprávní televize se ukázal jako mnohem objektivnější, než tomu bylo v případě rozhlasu,“ uvedl Pavel Bělobrádek.

Podle něj pro to hovoří dva případy, a to v Královéhradeckém a Olomouckém kraji. Do předvolebních speciálů totiž byly zvány strany, které měly podle ČRo překročit 90% hranici pravděpodobnosti, že se do zastupitelstev dostanou. Lidovci mezi stranami nebyly, přitom ve výsledku měli více než deset procent hlasů.

„Menší strany byly i v minulosti systémem výzkumů a nemožností účastnit se předvolebních debat poškozovány. Snad flagrantní omyly, kterých se před krajskými volbami dopustil Český rozhlas, alespoň napomohou k tomu, aby se tento problém začal konečně řešit,“ dodává Bělobrádek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…