Šéf praktických lékařů: Mám informace, že nás hejtmani k očkování nepustí

14.01.2021 21:30 | Zprávy

V pátek se otevírá možnost zaregistrovat se na internetu k očkování proti nemoci covid-19, zatím pouze pro nejstarší spoluobčany. Do samotného očkování by se měli zapojit i praktičtí lékaři a aplikovat až 50 tisíc dávek denně. O tom, zda jsou na něco takového připraveni, promluvil v pořadu Interview na ČT24 předseda Sdružení praktických lékařů ČR Petr Šonka. Prozradil, že má nepotvrzené informace o tom, že se hejtmani dohodli, že praktické lékaře k očkování nepustí. „My ale chceme jen pomoct našim lidem, ne brát nějakou slávu a zásluhy,“ vysvětloval šéf praktiků.

Šéf praktických lékařů: Mám informace, že nás hejtmani k očkování nepustí
Foto: Archiv
Popisek: Očkování, ilustrační foto

Ordinace praktických lékařů jsou podle Šonky zavaleny pacienty s covidem, s chřipkou prý letos ještě nikoho neviděl. „Je jich hodně, je to podobné jako v listopadu, kdy vrcholila podzimní vlna covidu. Jde o covidové pacienty. Jiné respirační infekce běžné v této době prakticky vůbec nejsou. Chřipku jsem letos ještě neviděl,“ popsal, jak ordinace vypadají v době, kdy respirační onemocnění bývají na vrcholu.

Jak si vysvětluje, že není vůbec žádná chřipka? „I v jiných letech se stalo, že tu v lednu chřipka ještě není. Vykládáme si to také tím, že se dodržují přísná opatření, chřipka nedorazila a je také mnohem méně nakažlivá,“ přiblížil šéf praktiků.

Praktičtí lékaři se snaží udržovat běžný provoz ordinace, dbají však na to, aby pacienti přicházeli pouze na objednání a nehromadili se v čekárnách, což se podle Šonky daří.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Další informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: nab

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Uráželi jste lidi. Oni měli pravdu. Teď se omluvte.“ Turek zúčtoval s Lipavským

13:30 „Uráželi jste lidi. Oni měli pravdu. Teď se omluvte.“ Turek zúčtoval s Lipavským

V nedělní Partii Terezie Tománkové se střetli ministr zahraničí Jan Lipavský (nestr. za ODS) a europ…