Šéfeditor Bakalova serveru totálně ztrhal šéfa Rady ČT. Pást se na tom přišel i Radní Šarapatka

11.01.2021 20:50 | Zprávy

Publicista Zdeněk Šarapatka, který je jedním z členů Rady České televize, se ostře pustil do jejího nového předsedy Pavla Matochy, který v rozhovoru pro Hospodářské noviny hovořil o nápadu, aby Česká televize, když je tak oblíbená, založila crowdfundingovou sbírku, a vybrala tak peníze na zřízení zahraničního zpravodaje v Singapuru. Připojil názor šéfeditora iHNED.cz Jana Kubity, že šéf rady tlačí veřejnoprávní médium do pozice politické síly.

Šéfeditor Bakalova serveru totálně ztrhal šéfa Rady ČT. Pást se na tom přišel i Radní Šarapatka
Foto: Repro Youtube
Popisek: Zdeněk Šarapatka

„Předseda Rady ČT Matocha ‚jede bomby‘: Když je prý Česká televize tak oblíbená, mohla by podle něj uspořádat crowdfundingovou sbírku a vybrat extra peníze na zřízení zahraničního zpravodaje v Singapuru. Smát se, nebo plakat? Neuvěřitelný,“ píše radní Šarapatka ve svém facebookovém příspěvku.

Následně připojuje článek s titulkem „Jestli tu někdo nechápe, k čemu je Česká televize, je to předseda Rady České televize“, jehož autorem je Jan Kubita, šéfeditor IHNED.cz.

„Až si dnes pustíte Českou televizi, třeba fotbal na čtyřce nebo AZ Kvíz na dvojce, uvědomte si, že to, co sledujete, je politika. Kdo by to řekl, že? Pan Matocha by to řekl,“ píše Kubita a dovysvětluje, jak čerstvý předseda Rady České televize Pavel Matocha poskytl Hospodářským novinám pozoruhodný rozhovor. A mimo jiné v něm představuje svůj unikátní nápad, aby si veřejnoprávní televize uspořádala crowdfundingovou sbírku a vybrala extra peníze třeba na zřízení zahraničního zpravodaje v Singapuru (ano, pan Matocha chce mít zpravodaje tam nebo třeba v Indonésii).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Sovětský svaz nebyl osvoboditel, ale okupant.“ Oficiálně z vlády. Foltýn to vypustil mezi Čechy

22:18 „Sovětský svaz nebyl osvoboditel, ale okupant.“ Oficiálně z vlády. Foltýn to vypustil mezi Čechy

Strategická komunikace České republiky se připojila k mezinárodní kampani, která upozorňuje na zneuž…