Šéfka KSČM v ráži: V roce 1989 vám slíbili svobodu. Cítíte se svobodně, když neuživíte rodinu?! Máte tři práce...

27.11.2021 17:20

„Od sametové revoluce uplynulo 32 let, ale svobodu stále nemáme.“ Předsedkyně KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná v pořadu XTV.cz hovořila na téma nedávného výročí 17. listopadu a co pro ni znamená. Kromě jiného také prozradila, zda její strana postaví kandidáta na prezidenta.

Šéfka KSČM v ráži: V roce 1989 vám slíbili svobodu. Cítíte se svobodně, když neuživíte rodinu?! Máte tři práce...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Konečná

Šéfka KSČM prý letošní Den boje za svobodu a demokracii neslavila, připomíná si spíše událost z roku 1939, kterou byla německá okupace Čech, Moravy a Slezska, mrzí ji, že na tu se zapomíná: „Neřekla bych, že jsem 17. listopad slavila. My jsme si připomněli především to, co se stalo v roce 1939, protože mi přijde dost šílené, že na to zapomínáme. Že mainstream je o tom, co se stalo v roce 1989. To je obrovská ostuda nás všech,“ dodává.

„Byli jsme tedy u Hlávkových kolejí. A zároveň jsme se odpoledne sešli společně s dalšími menšími organizacemi, abychom zavzpomínali na to, co těch posledních 32 let znamenalo,“ popisuje, jak u ní vypadal letošní 17. listopad.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Všímá si, že nadšení, které bylo v roce 1989, z lidí už dávno vyprchalo: „Realita každého dne ukazuje, že to, co bylo slibováno, není pravda. Máte svobodu, když nevyděláte na to, abyste uživil svoji rodinu?“ táže se.

Původní zdroj ZDE.

A pokračuje: „Cítíte se jako svobodný člověk, když musíte mít tři práce? Třetina lidí žije na hranici chudoby,“ upozorňuje. Na poznámku moderátora, že žijeme v demokratické zemi a svobodné zemi, říká, že „svobodu stále nemáme, musíme si ji připomínat“. Zároveň dodává, že právě KSČM „lidem naslouchá“.

Anketa

Slavíte výročí 17. listopadu 1989?

16%
84%
hlasovalo: 29591 lidí
Prozradila, jak se jí poslouchala vyjádření mnoha politiků, že konečně máme 17. listopad bez komunistů. „Ani bych neřekla, že mi to přijde líto. Mně to přijde vlastně... hloupé,“ pokrčila rameny.

Na přetřes pak přišly prezidentské volby, které se uskuteční v roce 2023 a zájemců o boj o Hrad nebude málo. Postaví komunistická strana kandidáta/kandidátku na hlavu státu? „Nevím, jestli kandidátku, nebo kandidáta. Máme v plánu diskutovat někdy na jaře, zda postavíme vlastního kandidáta, či někoho podpoříme.

Pevně věřím, že prezidentovo zdraví se uklidní a tady ti, nevím, jak to říct slušně, ti, co sedí v malostranských barácích v horní komoře, nebudou mít co dělat a vyzývat články ústavy o odvolání prezidenta,“ doufá Konečná, že Zeman dovládne do ledna 2023.

Vidí už ve straně kandidáta na prezidenta? „Popravdě jsem nad konkrétními jmény ještě vůbec nepřemýšlela. Přemýšlím nyní hlavně nad tím, jak stabilizovat stranu,“ uzavřela Konečná.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co udělá Putin? Už není cesty zpět, padlo. Expert o Ukrajincích, velké změny

8:35 Co udělá Putin? Už není cesty zpět, padlo. Expert o Ukrajincích, velké změny

Bezpečnostní poradce a bývalý příslušník armádních elitních jednotek SOG Lumír Němec v Událostech, k…