Sekta se po zatčení Ratha zmenšila, ale nezmizela, říká Urban na Bontonu

15.07.2012 6:03

Předseda hospodářského výboru poslanecké sněmovny a sociálnědemokratický poslanec Milan Urban svému bývalému stranickému kolegovi Davidu Rathovi vězení nepřeje. Zklamaný je ale z toho, jak se s celou kauzou vypořádala Středočeská ČSSD, potažmo celá strana. Urban byl hostem rádia Bonton.

Sekta se po zatčení Ratha zmenšila, ale nezmizela, říká Urban na Bontonu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Urban

"Satisfakce to pro mě ani není, nijak mu to nepřeju, myslím, že to jsou pro něj velmi krušné chvíle," řekl k zadržení Davida Ratha Milan Urban.

Zároveň doufal, že po jeho zadržení dojde k omluvě směrované od vedení Středočeského kraje voličům a změnám. "Doufal jsem, že dojde i k personálním změnám, že se potom bude moci znovu sociální demokracie podívat voličům do očí," řekl s tím, že se tak bohužel nestalo.

Sekta se uzavřela

"Naopak ta sekta lidí se nezmenšila, ale uzavřela a snaží se pokračovat v politice hrubosti a propojení mocenských a peněžních toků mezi sebou," dodal. Podle Urbana tak očekávaná změna zatím nenastala.

"Doufám, že to není poslední šance k obrodě," řekl s tím, že si myslel, že se o změnu zasadí středočeská členská základna a celostátní základna.

Nechci škodit

Milan Urban je podle některých členů středočeské demokracie tím, komu vadí předseda Bohuslav Sobotka kvůli svým sympatiím k Rathovi. Podle některých dokonce záměrně ČSSD "škodí" a staví se proti předsedovi.

"Já určitě nechci škodit sociální demokracii, protože je to strana, kterou mám rád. I moje babička byla předrepublikovou sociální demokratkou. Že občas řeknu svůj názor, který se někomu nelíbí, to se nedá nic dělat," řekl Urban s tím, že se v tomto ohledu rozhodně nezmění.

"Mohlo by mě to štvát, ale spíš by mě to štvalo v případě, kdy by to říkali lidé, kteří mají všeobecný respekt," vyjádřil se nakonec k výroku stranického kolegy Richarda Dolejše, který o něm v médiích prohlásil, že je to politik za zenitem, který působí na lidi jako štěkací ratlík.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

20:02 Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

Hnutí STAN vybralo za nového ministra školství právníka Vladimíra Balaše. Někdejší ředitel Ústavu st…