Sem musíme jezdit! Zaorálek promluvil o koutech světa, kterých bychom si měli všímat

30.12.2018 9:30 | Zprávy
autor: mp

Stejně jako v předchozích letech se i v roce 2018 poslanci vydávali na zahraniční cesty. Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek procestoval takřka půl milionu korun. Deníku MF Dnes vysvětlil, za co peníze padly. Poslanec ANO Martin Kolovratník zase netajil zklamání z výsledků návštěvy v Číně.

Sem musíme jezdit! Zaorálek promluvil o koutech světa, kterých bychom si měli všímat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

Čeští zákonodárci nesedí jen v Praze v Poslanecké sněmovně, ale také putují po světě. Někdy proto, aby se podívali, jak to mají v jiných zemích zařízeno se školstvím, jindy proto, aby českým podnikatelům pomohli vybudovat, případně upevnit obchodní vztahy. V cestách by se měli střídat, aby do světa nevyráželi stále ti samí. V končícím roce 2018 se od rodné hroudy na nějaký čas odpoutalo na 88 poslanců.

Nejnákladnější cesty absolvoval někdejší ministr zahraničí a stávající předseda Zahraničního výboru Sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD). Vyrazil do Jižní Ameriky. Zaorálek je totiž toho názoru, že česká diplomacie a čeští podnikatelé tento kontinent v minulosti poněkud zanedbávali. Navštívil mimo jiné Peru a Kolumbii.   

„Šlo o jakési splacení dluhu vůči kontinentu, který jsme v minulosti zanedbávali, nebyli jsme tam dost aktivní,“ řekl. „I proto jsme v obou zemích vedli jednání na nejvyšších úrovních. Všechna byla velmi vstřícná a byl znát enormní zájem o ně. V Kolumbii dokonce na počest, že jsme tam přijeli, zřídili komisi pro spolupráci,“ popsal Zaorálek cestu s tím, že on sám by byl rád, kdyby se teď do zemí vypravila ministryně průmyslu za ANO Marta Nováková.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…