Senát bude řešit právo na držení a používání střelných zbraní

30.01.2020 9:18

Pravidla pro provozování taxislužby, možné zpřísnění trestů za týrání zvířat nebo právo na držení a používání střelných zbraní dnes bude řešit Senát. Senátoři budou projednávat také pravidla pro turistické průvodce nebo povinnost makléřů uchovávat nahrávky hovorů s klienty, napsala ČTK.

Senát bude řešit právo na držení a používání střelných zbraní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání Senátu
reklama

Mezi nejsledovanější předlohy bude patřit novela trestního zákoníku, podle níž by soudy mohly uložit zákaz chovu zvířat až na deset let jako samostatný trest. Senátní zdravotnický výbor doporučil v poslanecké novele také zpřísnit tresty za týrání zvířat, jak o to tvůrci předlohy usilovali. Ústavně-právní výbor to ale nepodpořil.

Novela živnostenského zákona měla podle původního návrhu řešit krátkodobé pronajímání bytů turistům zejména prostřednictvím různých elektronických platforem. Sněmovna předlohou ale jen zpřísnila požadavky na turistické průvodce, kteří budou muset mít nově registraci od ministerstva pro místní rozvoj. Senátní hospodářský výbor chce v novele upravit pravidla pro vydání českého národního průkazu průvodce.

Ke schválení míří novela, která by měla upravit pravidla pro provozování taxislužby ve prospěch alternativních přepravců. Místo taxametru bude například nově stačit mobilní aplikace.

Horní komora se nejspíš ztotožní se senátorským návrhem, aby Listina základních práv a svobod obsahovala výslovné právo bránit sebe i jiné se zbraní podle podmínek stanovených zákonem. Tuto předlohu by pak dostala k posouzení vláda a Sněmovna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejen Kalousek odchází. Dominik Hašek by vystoupil z ČSSD, kdyby v ní byl. Může za to Hamáček

20:15 Nejen Kalousek odchází. Dominik Hašek by vystoupil z ČSSD, kdyby v ní byl. Může za to Hamáček

Miroslav Kalousek zvažuje odchod z katolické církve... a není jediný, kdo dnes na odcházení pomýšlí.…