Senát projedná zdanění církevních restitucí a pravidla k brexitu

27.02.2019 6:48

Zdanění církevních restitucí a pravidla týkající se Britů v Česku budou hlavními body, jimiž se dnes bude zabývat Senát. Očekává se, že normu vztahující se k brexitu hladce schválí. Komunistický návrh na zdanění finančních náhrad, které církve dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích, naopak senátoři pravděpodobně odmítnou. Novelou se tak asi bude muset znovu zabývat Sněmovna.

Senát projedná zdanění církevních restitucí a pravidla k brexitu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dřevěný kříž s Kristem
reklama

Pokud poslanci senátní veto přehlasují, členové horní komory zdanění napadnou u Ústavního soudu. Nepředpokládá se, že by přijetí novely zkomplikoval prezident Miloš Zeman. Zdanění náhrad církvím je jednou z komunistických podmínek pro toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD.

Norma týkající se brexitu bez dohody mezi Británií a EU má britským občanům v Česku zajistit až do konce příštího roku stejná práva, jako by byli dál součástí EU. Podobně by se mělo recipročně zacházet s českými občany v Británii po 29. březnu, kdy by měla ostrovní země na základě výsledků referenda Unii opustit.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

7:21 „Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

Někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta se zamýšlí nad volbami v příštím roce. Povolebn…