Senát schválil zvolení Bublana a Jermáře za předsedy výborů

19. 3. 2014 11:21

Senát dnes podle očekávání schválil zvolení Františka Bublana a Jaromíra Jermáře (oba ČSSD) do funkcí předsedů svých výborů zahraničního a školského. Bublan nahradil Jozefa Regece (dříve ČSSD), jak to požadovala sociální demokracie. Jermář se pak vrátil na místo po Marcelu Chládkovi (ČSSD), který přesídlil do čela Ministerstva školství.

Senát schválil zvolení Bublana a Jermáře za předsedy výborů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Senátu
reklama

Právoplatným členem horní komory se stal nový lidovecký senátor Patrik Kunčar, a to složením Ústavou předepsaného slibu. Kunčar v doplňovacích senátních volbách na Zlínsku nahradil Tomia Okamuru, který se stal poslancem. Obsadil i jeho křeslo v senátním ústavně-právním výboru.


ČSSD požadovala sesazení Regece z čela výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost už od jeho loňského odchodu ze sociální demokracie. Sociální demokraté argumentovali zejména tím, že podle dohod senátorských klubů jim náleží obsazení křesla předsedy tohoto výboru.


Regec se před podzimními sněmovními volbami spojil se zemanovci, ale na funkci předsedy výboru rezignovat odmítl. Letos ale nahradil bývalého sociálního demokrata i zemanovce Vladimíra Drymla v čele společného senátorského klubu SPOZ, KSČM a Severočechů a změnu v čele zahraničního výboru sám inicioval. Dryml nyní už členem frakce, kterou vedl, není a patří mezi senátory bez klubové příslušnosti.


Regecovi také hrozilo, že bude na návrh ČSSD přemístěn ze zahraničního výboru do výboru pro záležitosti Evropské unie. Sociální demokraté ale tento požadavek po výměně předsedů zahraničního výboru stáhli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáčkova rychloakce sobotního večera: Ruský velvyslanec přebíral nótu, vedle už se scházeli novináři

8:23 Hamáčkova rychloakce sobotního večera: Ruský velvyslanec přebíral nótu, vedle už se scházeli novináři

Premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem vnitra a zahraničních věcí Janem Hamáčkem (ČSSD) předst…