Senátor Hampl vytekl po nářezu od Miroslavy Němcové: Kandidátka konzervativní a xenofobní ODS

04.10.2020 10:37

Chybělo ani ne procento a půl, aby dlouholetá poslankyně Miroslava Němcová (ODS) překročila hranici 50 % a mohla se v Praze 1 stát hned v prvním kole senátorkou. Její soupeř Václav Hampl (KDU-ČSL), jenž obhajuje mandát a získal jen 20,49 % hlasů, pro Deník N uvedl, že ho takový náskok zaskočil. Stále věří, že voliči upřednostní jeho konkrétní program. Němcové podle něj pomáhá „mýtus neposkvrněné politické ikony“.

Senátor Hampl vytekl po nářezu od Miroslavy Němcové: Kandidátka konzervativní a xenofobní ODS
Foto: vaclav-hampl.cz
Popisek: Václav Hampl

„Výsledky mě příliš nepřekvapily, dalo se očekávat, že do druhého kola postoupíme právě my dva. Trochu mě překvapil náskok paní Němcové,“ připustil Hampl.

Její úspěch si vysvětluje tím, že se jí daří budovat „mýtus neposkvrněné politické ikony“. I navzdory jejímu dlouholetému a praktickému zapojení do politiky ODS. „Že to byla a je často politika značně konzervativní, někdy až xenofobní, ne moc sociálně citlivá a nedůvěřivá k EU, se v souvislosti s paní Němcovou nějakým zázrakem daří skrývat,“ pokračoval Hampl.

Druhé kolo senátních voleb pro Hampla nebude jednoduché, je ale připraven. „Na souboj v druhém kole se těším a jsem na něj plně připraven. Věřím, že voliči nakonec upřednostní můj konkrétní a progresivní program před všeobecnými prohlášeními paní Němcové,“ doufá senátor.

Němcové by po případném zvolení propadl mandát poslankyně. Do Senátu kandidovala s podporou čtyř stran – ODS, TOP 09, STAN a Liberálně ekologické strany (LES). Úspěch v prvním kole připisuje tomu, že opoziční partaje umí spolupracovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti okamžitě po volbách zřídí nový úřad. Teda ne. Zřídí Útvar. A ten vyhází úředníky na úřadu

11:17 Piráti okamžitě po volbách zřídí nový úřad. Teda ne. Zřídí Útvar. A ten vyhází úředníky na úřadu

Internet se zasmál. Alespoň pár stovek těch, kteří si přečetli aktuální status Jakuba Michálka o plá…