Senátor Hampl vytekl po nářezu od Miroslavy Němcové: Kandidátka konzervativní a xenofobní ODS

04.10.2020 10:37 | Zprávy

Chybělo ani ne procento a půl, aby dlouholetá poslankyně Miroslava Němcová (ODS) překročila hranici 50 % a mohla se v Praze 1 stát hned v prvním kole senátorkou. Její soupeř Václav Hampl (KDU-ČSL), jenž obhajuje mandát a získal jen 20,49 % hlasů, pro Deník N uvedl, že ho takový náskok zaskočil. Stále věří, že voliči upřednostní jeho konkrétní program. Němcové podle něj pomáhá „mýtus neposkvrněné politické ikony“.

Senátor Hampl vytekl po nářezu od Miroslavy Němcové: Kandidátka konzervativní a xenofobní ODS
Foto: vaclav-hampl.cz
Popisek: Václav Hampl

„Výsledky mě příliš nepřekvapily, dalo se očekávat, že do druhého kola postoupíme právě my dva. Trochu mě překvapil náskok paní Němcové,“ připustil Hampl.

Její úspěch si vysvětluje tím, že se jí daří budovat „mýtus neposkvrněné politické ikony“. I navzdory jejímu dlouholetému a praktickému zapojení do politiky ODS. „Že to byla a je často politika značně konzervativní, někdy až xenofobní, ne moc sociálně citlivá a nedůvěřivá k EU, se v souvislosti s paní Němcovou nějakým zázrakem daří skrývat,“ pokračoval Hampl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Proč se podle vás kauza Dozimetr tak dlouho vleče?

Kdo je podle vás viníkem? A objektivně vzato, nevlečou se stejně dlouho i soudy kolem Babiše? Co jsem zaznamenal, tak se snad znovu řeší i Čapí hnízdo. A vlastně, není třeba celkově něco udělat s tím, jak se u nás soudy vlečou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Uklízečka bez smetáku“. Jednání o nedůvěře Fialovi vyřešeno už teď

11:54 „Uklízečka bez smetáku“. Jednání o nedůvěře Fialovi vyřešeno už teď

Jako uklízečka bez smetáku, jen s kýblem. Tak pro ParlamentníListy.cz popsal komentátor Petr Holec a…