Senátor Křejča, který opustil ČSSD, se stal členem klubu lidovců

17.08.2012 12:30

Strakonický senátor Miroslav Krejča, který pro neshody opustil ČSSD a v krajských volbách kandiduje za SNK ED, se stal členem senátorského klubu KDU-ČSL. Lidovecká frakce v horní komoře tak bude mít sedm členů a zůstane třetí nejsilnější.

Senátor Křejča, který opustil ČSSD, se stal členem klubu lidovců
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Miroslav Krejča

Oznámila to dnes tajemnice lidovecké frakce v horní komoře Petra Klechová. Krejča, který z ČSSD odešel už loni v říjnu kvůli rozporům s regionální organizací strany, v úterý rezignoval i na členství v klubu sociální demokracie. Stal se totiž volebním lídrem Jihočeské koalice, kterou pro říjnové krajské volby sestavila SNK ED se Stranou soukromníků. Ve čtvrtek pak požádal o členství v klubu senátorů KDU-ČSL, "protože má k němu podle vlastního vyjádření programově i osobně nejblíže," uvedla Klechová.

Od sociálních demokratů odešli také senátoři Vladimír Dryml a Jiřina Rippelová, kteří budou krajskými lídry Strany práv občanů - zemanovci v Královéhradeckém a Plzeňském kraji. Rippelová bude navíc za zemanovce obhajovat senátorský mandát na Domažlicku, kde ČSSD dala přednost nominaci svého poslance Jana Látky.

Odchodem tří členů klub ČSSD ztratil nadpoloviční většinu 41 křesel v Senátu. K jejímu obnovení bude potřebovat v senátních volbách zvítězit v osmi obvodech. V šesti, včetně domažlického, mandát obhajuje. Lidovcům naopak přes příchod Krejči dál hrozí zánik jejich senátorské frakce, která musí být nejméně pětičlenná. Ve volbách totiž obhajují tři mandáty. Podobně je na tom pětičlenný klub TOP 09 a STAN. Uhájení nejvíce mandátů, tedy 14, čeká ve volbách na ODS, která má po odchodu senátora Petra Pakosty ze stranických řad ve své frakci nyní 24 členů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jno, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mediální úderka. Fendrych, Honzejk, Mitrofanov. Tak dlouho blábolili o ruském agentovi na Hradě, až tomu sami uvěřili. Překvapí vás, odkud to zní

15:55 Mediální úderka. Fendrych, Honzejk, Mitrofanov. Tak dlouho blábolili o ruském agentovi na Hradě, až tomu sami uvěřili. Překvapí vás, odkud to zní

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se na svém facebookovém profilu obul do novinářů, kteří podle něj kr…