Senátor Kubera: Jsem pro většinový systém, umožnil by efektivnější vládnutí

05.12.2017 13:18

Senátor Jaroslav Kubera se v Rozhovoru s...pro regionalnitelevizi.cz rozpovídal o povolební situaci, ale i důvodech, proč se rozhodl nekandidovat na post prezidenta.

Senátor Kubera: Jsem pro většinový systém, umožnil by efektivnější vládnutí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Mimo jiné přiznal, že volba vedení sněmovny byla ze strany ODS chybou. Podle něj nemá demokratický blok budoucnost vzhledem k celkovému počtu mandátů. Hranici pro vstup do Sněmovny by zvýšil ze současných pěti na deset procent.

"Čapích hnízd v době, kdy se dotace rozdávaly horempádem, byla a je obrovská řada...problém je jinde, a to  ve strašném svinstvu, který se jmenuje dotace. Kdyby nebyly dotace, tak nemohlo Čapí hnízdo vůbec existovat," uvedl senátor.

Rovněž se vyjádřil, zda vidí v Andreji Babišovi ohrožení demokracie. "Ohrožení demokracie nezáleží na Andreji Babišovi, ale na těch ostatních. Presumpce neviny je klíčová. Zatím vždycky v právu platilo, že stát dokazoval potenciálnímu obviněnému, že trestný čin spáchal. Ne opačně," uvedl.

A vyjádřil se taé k tomu, proč vlastně nekandidoval na prezidenta. "Pro mě největší úlevou poté, co jsem se rozhodl nekandidovat na post prezidenta, bylo, že nemusím na facebook," řekl. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

21:48 Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

Nad tím, že desítkám demonstrantů umožnili policisté ve středu 11. července oblehnout hlavní vchod d…