Senátor Štětina si ulevil: Ten prolhaný, opilý buran je bezpečnostní riziko

11. 5. 2013 8:32

Prezident Miloš Zeman nebyl při slavnostním odemykání komory s korunovačními klenoty, které jsou nyní na Hradě k vidění pro veřejnost, úplně ve své kůži. Jeho vysvětlení údajnou virózou se ale někteří politici vysmívají a ve svých komentářích si neberou servítky.

Senátor Štětina si ulevil: Ten prolhaný, opilý buran je bezpečnostní riziko
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu proběhl veřejný seminář Umírá Ústav pro studium totalitních režimů?

Nevybíravě komentoval prezidentovy nejisté pohyby a vratkou chůzi ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) pro Lidové noviny. "Já jsem to neviděl. Ale dnes jsem slyšel, že chybělo málo a ke korunovačním klenotům, koruně, žezlu a jablku, přibyla ještě šavle," řekl.

K jeho výroku si přisazuje i senátor zvolený za TOP 09 Jaromír Štětina. Na svém profilu na sociální síti Facebook píše: "Na fcb ticho není. Zaplaťpánbů. Včera se mě novináři ptali, co říkám aktivitám pana prezidenta ten den na ruské ambasádě a u korunovačních klenotů. Nemohl jsem odpovědět jinak: prezident představuje bezpečnostní riziko pro Českou republiku."

V příspěvku, který přidal o několik hodin později, byl ještě ostřejší. "Pan primátor Svoboda nechce pana prezidenta hodnotit. I já ctím, že pan Zeman byl zvolen v souladu s Ústavou a je hlavou státu. To mi ale nebrání otevřeně říci, že pan prezident je buran, lhář a opilec," napsal senátor.

Prezident by měl jít příkladem

Podobně se k Zemanovu stavu údajně způsobenému virózou vyjádřil také první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka. "Jsou chvíle, kdy si politik nemůže dovolit přivodit virózu a namazat se jako ruský mužik. Neúcta k historickému symbolu naší země a následné lhaní jen přispívá ke škodlivé atmosféře: Dnes už je mnohým lidem úplně jedno, co se v našem státě děje. Prosperující a fungující země potřebuje politiky i občany s dobrým vychováním, a prezident by měl jít příkladem," řekl.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaromír Soukup totálně zesměšnil Petra Fialu. Jako kdyby se dostal  do školy jen díky inkluzi...

15:54 Jaromír Soukup totálně zesměšnil Petra Fialu. Jako kdyby se dostal do školy jen díky inkluzi...

V posledním díle Mých zpráv se Jaromír Soukup věnoval zdravotnictví, kde si prý ministr Vojtěch bude…