Senátor Valenta propaguje handicapované sportovce. Všichni prý znají jen Sáblíkovou nebo Samkovou

10.04.2015 14:24

Senátor Ivo Valenta napsal v Parlamentních listech článek, kde se podivuje nad tím, jak je možné, že česká média neinformují o velkých úspěších českých sportovců na olympiádě sluchově postižených, která se konala v Rusku.

Senátor Valenta propaguje handicapované sportovce. Všichni prý znají jen Sáblíkovou nebo Samkovou
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Ivo Valenta
reklama

Dle Valenty je to „jeden velký paradox,“ jelikož všichni víme o Sáblíkové, Samkové a o Moravcovi. O Kmochové, Grygarové a o Pazderovi však česká společnost neví, ač skončili na olympiádě pro sluchově postižené s vynikajícími výsledky. Z Ruska si odvezli osm medailí, z toho prý dokonce šest zlatých. Valenta tak porovnal také úctyhodný výkon českých sportovců na olympiádě v Soči, kde si naši sportovci také odvezli osm medailí, zlaté však byly jen dvě, zato počet našich sportovců, kteří o medaile bojovali, byl mnohonásobně vyšší.

Celý text zde

Ivo Valenta se tak ve svém článku hlavně zamýšlí nad tím, co přimělo česká média neinformovat o úspěších našich sportovců na tamní olympiádě. Dle Valenty si alespoň stejně velkou úctu zaslouží i handicapovaní sportovci. Valenta míní, že by se jim mělo dostat větší finanční podpory, jelikož vrcholné a profesionální sportovní prostředí může využívat ve větší míře komerční sponzory, zato postižení sportovci takové možnosti nemají.

Senátor také vybízí, aby ministerstvo přidělovalo více finančních prostředků i handicapovaným sportovcům, jelikož jejich úspěchy jsou motivací i pro naše děti. Valenta uvedl, že všichni handicapovaní sportovci dostali v minulém roce od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy jen sedmnáct milionů korun. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ste
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

8:15 Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

„Kolaborant, co si nechával platit z veřejných peněz propagační články do Playboye,“ neudržel se pře…