Senátor Valenta si chce posvítit na neziskovky. Padlo i slovo "zaprodanci"

13.01.2017 14:15

Senátor Ivo Valenta si chce posvítit na rádoby „neziskovky“ a zpřísnit jejich financování z veřejných rozpočtů nebo zahraničních kont.

Senátor Valenta si chce posvítit na neziskovky. Padlo i slovo "zaprodanci"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Valenta ve svém textu mimo jiné uvedl, že některé neziskové organizace, které jsou ze zahraničí přímo nebo nepřímo financovány Georgem Sorosem a jemu podobnými, cíleně podkopávají demokratické principy v mnoha zemích, Českou republiku nevyjímaje. 

„Pod pláštěm prosazování všeobecného blaha nahrávají zřetelným politickým zájmům úzké skupiny evropských politiků, kteří si nepřejí silné a suverénní členské státy, ale kteří by vše rádi postupem času zahalili do pláště uniformních regulací, bruselských příkazů a rozum pozbývajících zákazů,“ uvedl. I z toho důvodu se podle svých slov nevybíravě staví proti nátlakovým akcím těchto aktivistů. „Chcete-li zaprodanců,“ uvedl.

Původní text ZDE.

„Odmítám se podílet na jejich kampaních, odmítám s nimi vést jakýkoliv racionální dialog. Proč? Protože jim o nic takového nejde. Snaží se pouze vytvořit ve společnosti falešnou iluzi, na kterou pak jakože čistě náhodně naskočí předem připravená politická formace a využije vzniklé atmosféry ke svému politickému, a tedy i vlivovému zisku,“ podotkl Valenta. 

A i proto si tak chce posvítit na financování neziskových organizací v České republice. „Chci zamezit tomuto ... vměšování cizího kapitálu, který prostřednictvím vědomě nebo nevědomě nastrčených neziskových organizací ovlivňuje dění v naší zemi. A zároveň nechci, aby se v naší zemi zbůhdarma ročně rozdělovalo neziskovým organizacím přibližně 16 miliard Kč, aniž by měla veřejnost tušení, ve kterých kapsách tyto peníze končí a co ve skutečnosti financují,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, ta katolická církev to ukradla, to je celý!“ Výbušné vystoupení Janka Ledeckého

8:18 „Ježíšmarjá, ta katolická církev to ukradla, to je celý!“ Výbušné vystoupení Janka Ledeckého

Český zpěvák, skladatel Janek Ledecký, který je otcem olympijské vítězky Ester Ledecké, se v rozhovo…