Senátor Veleba navrhl řešení uprchlické krize v Česku. A zastal se Zemana

07.08.2015 19:50

Senátor Jan Veleba se důrazně zastal prezidenta Zemana. Když takoví politici jako německá kancléřka Angela Merkelová či francouzský prezident Francoise Hollande mlčí, promlouvá alespoň český prezident o tom, co dál s uprchlíky. Za absolutně ostudné Veleba považuje, že si vláda v těchto těžkých časech užívá dovolenou. A navrhuje řešení.

Senátor Veleba navrhl řešení uprchlické krize v Česku. A zastal se Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Veleba

Média přinášejí stále nové zprávy o tom, kolik uprchlíků zachytila česká policie. Svědčí to o tom, že uprchlická krize nabírá stále hrozivějších rozměrů a týká se i Česka. Člen horní komory Parlamentu senátor Jan Veleba (SPO) se podivuje nad tím, co dělá či spíše nedělá česká vláda v době, kdy neustále roste počet uprchlíků zadržovaných na českém území. Kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) si užívá dovolenou, což senátor považuje za nepřijatelné.

Současně považuje za hrozivé, že řada evropských politiků v čele s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, kteří jinak komentují kdeco, k tomuto pro Evropu existenčnímu tématu mlčí.  

„A tak přichází prezident Miloš Zeman se svými třemi větami – nikdo vás sem nezval – když už tu jste, tak se podle toho chovejte – když ne, tak odejděte a po nich následuje výzva k obsazení hranic vojskem. Reakce jsou různé. Politici v tom bruslí, vždyť probůh vojsko na hranice, co by tomu řekl Brusel? Postoj občanské veřejnosti je jasný. Souhlasí s prezidentem a dochází jí trpělivost s lavírováním Sobotky a spol.,“ varuje senátor.

Coby člen horní komory dostává prý asi deset e-mailů denně, které se týkají uprchlické krize. Naši občané v nich vyjadřují strach z toho, kdo může přijít do Česka. Veleba proto nabízí jasné řešení – zavřít hranice všem kromě občanů EU. A to i navzdory tomu, že to ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) nepovažuje za možné. Podle Veleby se šéf resortu jen vymlouvá. Co by tedy Veleba navrhoval?

Celý text najdete zde

Pro všechny, vyjma občanů EU, uzavřít hranice. Všechna ostatní řešení jsou špatná, nic neřeší a tvrzení, že bychom museli vystoupit z EU, je hloupá výmluva. Podle náčelníka Generálního štábu je armáda schopna poslat až 1 500 vojáků, což je dostačující počet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se před lidmi neudržel: V EU se zbláznili! Green Deal. Elektřina zdraží o stovky procent. Všichni budete na dávkách!

7:40 Okamura se před lidmi neudržel: V EU se zbláznili! Green Deal. Elektřina zdraží o stovky procent. Všichni budete na dávkách!

„To, že se vám teď zdražuje elektřina, už je na základě Zeleného údělu EU. Elektřina se má zdražit o…