Senátor Žaloudík se neudržel: Roušky jsou psychosociální jev. Díky nim je na dálku vidět, jestli hrajete hru, nebo ne

26.04.2020 9:42 | Zprávy
autor: nab

Onkolog a senátor za ČSSD profesor Jan Žaloudík by byl rád, kdyby vládou stanovená karanténa už skončila. Z lékařské obce to tak cítí, i od značné části veřejnosti. „Nerad bych, kdybychom si toho začali užívat. A to jak nahoře, tak dole. Tím nahoře myslím pohodlnější vládnutí,“ říká v rozhovoru pro server Echo24.cz. Připomíná, že nošení roušek lidi neochrání, ale může jim i přitížit; roušky považuje za symbol a psychosociální jev.

Senátor Žaloudík se neudržel: Roušky jsou psychosociální jev. Díky nim je na dálku vidět, jestli hrajete hru, nebo ne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc., senátor

Zajímavé je pro senátora například sledovat, jak rychle se dají najednou schvalovat zákony. „V rámci našeho boje s koronavirem v pondělí přijde vládní návrh zákona, v úterý projde Sněmovnou, ve středu Senátem, ve čtvrtek už ho mají na Hradě,“ zmínil, zatímco některé zákony se řeší roky, je kolem nich dlouhosáhlé dohadování.

„Já bych každopádně z té karantény velice rád brzy vystoupil, určitě během května,“ vyslovil přání Žaloudík.

Stejně tak volá po odrouškování republiky. „Ovšem viry jsou nanometrové částice, a my tu vedeme diskuse, jestli jsou roušky a mezery kolem nich pro viry propustné. To je docela veselé, ne?“ vysvětluje onkolog.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…