Senátor a ředitel školy rozebral plány ministryně Valachové. Bylo to opravdu drtivé

01.06.2017 18:43 | Zprávy
autor: mp

Moderátor Jan Moláček přivítal ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu senátora Jiřího Růžičku, který je také ředitelem Gymnázia Jana Keplera v Praze. Ten na rozhlasových vlnách strhal kariérní řád připravený ministryní školství Kateřinou Valachovou v demisi. Rýpl si také do prezidenta Miloše Zemana.

Senátor a ředitel školy rozebral plány ministryně Valachové. Bylo to opravdu drtivé
Foto: archiv Jiřího Růžičky
Popisek: Jiří Růžička, senátor za TOP 09 a STAN

Proč Růžička odmítl podpořit kariérní řád? „Já jsem ho nepodpořil především proto, že ho považuji za příliš administrativní, šustící papírem a především neřešící ty nejdůležitější problémy,“ prozradil Růžička hned na úvod.

Zásadní chybou podle senátora je i to, že do tohoto kariérního systému nejsou vpuštěni vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří však nemají pedagogické vzdělání. A přitom si dnes a denně stěžujeme, že nám na školách scházejí odborníci.

Kromě toho považuje celý kariérní systém skutečně za příliš administrativně náročný. V praxi navaluje na ředitele a učitele stále další a další papírování. Podle Růžičky není nic špatného na tom nabízet učitelům kariérní růst, jen by se prý mělo víc pravomocí dát samotným ředitelům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Kamiony

To, že přetížené kamiony ničí naše silnice, to neříkáte žádnou novinku, a že na to upozorňujete přeci nic neřeší, spíš se ptám, co s tím hodláte udělat, pokud něco? Protože politik nejste první den, tak proč jste nenavrhl něco, co by problém vyřešilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tušili jsme. Ale tohle je novinka.“ Nastaly zlé dny pro Zelenského

20:55 „Tušili jsme. Ale tohle je novinka.“ Nastaly zlé dny pro Zelenského

Události posledních dní nejsou pro ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského příznivé. Najevo vy…