Senátoři ODS podpoří daňový balíček, ujišťuje jejich předseda

11.09.2012 19:59

Předseda senátorů ODS Richard Svoboda ujišťuje, že občansko-demokratičtí senátoři budou hlasovat pro daňový balíček, proti kterému se vzbouřilo šest poslanců. Není však jisté, zda to budou všichni, již dříve pro něj nehlasoval Jaroslav Kubera.

Senátoři ODS podpoří daňový balíček, ujišťuje jejich předseda
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Richard Svoboda
reklama

Senátoři ODS podle svého předsedy Richarda Svobody znovu podpoří balíček daňových změn, které minulý týden potopila šestice občanských demokratů ve Sněmovně. Akceptují i případné úpravy, pokud budou v souladu se stabilizací veřejných financí, žádné konkrétní úpravy ale nenavrhli.

"Je zjevné, že ty úpravy musí vzejít z intervalu mezi návrhem poslanců, kteří odmítli balíček podpořit, a návrhem koaličním, tedy vládním. Tam někde je prostor k debatám," řekl Svoboda.

Ani jeden senátor ODS podle něj sice není spokojen s navrhovaným balíčkem jako celkem, ale až na Jaroslava Kuberu pro něj hlasovali všichni. "Klub je v tomto konzistentní a chápe, že je to shoda, která se dohadovala poměrně složitě," uvedl.

Premiér podle Svobody "pokládá tu situaci za natolik akutní, že k té dohodě (o úpravách) se buď musí dojít ve velice krátkém času, nebo pak řešit to, že ta koaliční většina není".

Vláda se rozhodla spojit svoji další existenci s prosazením balíčku, s nímž počítá v návrhu státního rozpočtu na příští rok. Odmítnutí by mohlo vést až k předčasným volbám, po nichž volá levicová opozice. Podle průzkumů volebních preferencí by je vyhrála.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…