Senátoři dnes budou debatovat o zvýšení DPH, zřejmě ho zamítnou

16.08.2012 6:12 | Zprávy
autor: jno, čtk

Především debatou o zvýšení daně z přidané hodnoty by se dnes měli zabývat senátoři. Projednávat mají vládní stabilizační balíček, který kromě zvýšení DPH obsahuje další úsporné návrhy, jako je třeba omezení výdajových paušálů u živnostníků. Dá se očekávat, že levice prosadí jeho zamítnutí.

Senátoři dnes budou debatovat o zvýšení DPH, zřejmě ho zamítnou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání Senátu Parlamentu České republiky

 Vláda pak bude potřebovat ve sněmovně nejméně 101 hlasů, aby ho prosadila.

Vládní stabilizační balíček má za účel udržet schodek veřejných financí a přináší hlavně zvýšení DPH od příštího roku o jeden bod na 15 a 21 procent. Zvyšuje i daň z převodu nemovitostí a omezuje výdajové paušály živnostníků. S návrhem vedle opozice nesouhlasí ani někteří senátoři ODS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Měli bychom být víc soběstační

Pane Rajchl, souhlasím s vámi, že nemáme čekat na nějakou pomoc ruku odkudkoliv. Není teda třeba opravdu dávat víc na obranu, která je opravdu klíčová? A co třeba větší soběstačnost v zemědělství, ale i dalších věcech. Co proto děláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdy seberete řád Zelenskému? Nepříjemná otázka na Pavla

15:35 Kdy seberete řád Zelenskému? Nepříjemná otázka na Pavla

Polský prezident Nawrocki odňal svému ukrajinskému protějšku Řád bílé orlice. Vzápětí se na Ukrajině…