Senátoři odmítli snahu uznat okupanty z roku 1968 za veterány

05.06.2019 14:08 | Zprávy
autor: mp

Ústavní činitelé by podle senátorů ze zahraničního výboru měli odmítnout ruskou snahu uznat zákonem účastníky sovětské okupace Československa z roku 1968 za válečné veterány. Výbor dnes tento postoj doporučil za týden přijmout v horní komoře Parlamentu. Zprávu přinesla ČTK.

Senátoři odmítli snahu uznat okupanty z roku 1968 za veterány
Foto: H. Posuchová
Popisek: 21. srpna 1968 v Liberci

Označil ruský záměr za porušení česko-ruské smlouvy o přátelství a spolupráci. Mohl by to být podle výboru také další ruský pokus o legalizaci podobných násilných akcí.

Ruský záměr už odsoudili prezident Miloš Zeman a ministerstvo zahraničí. Záležitostí se má odpoledne zabývat také Sněmovna na své schůzi, která by podle lidovce Mariana Jurečky měla vyjádřit nesouhlas s postupem ruského parlamentu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Kamiony

To, že přetížené kamiony ničí naše silnice, to neříkáte žádnou novinku, a že na to upozorňujete přeci nic neřeší, spíš se ptám, co s tím hodláte udělat, pokud něco? Protože politik nejste první den, tak proč jste nenavrhl něco, co by problém vyřešilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koluje vyjádření Petra Koláře, které bortí vše kolem Pavla

4:40 Koluje vyjádření Petra Koláře, které bortí vše kolem Pavla

Nemáme prezidentský systém, prezident nevybírá ani ministry, ani velvyslance. To řekl prezidentův „p…