Senátoři si bokem přivydělávají miliony. Někteří ale své příjmy nezveřejnili

26.06.2014 18:30

Oznámení o vedlejších příjmech a darech za loňský rok chybí v registru ještě od 20 z 81 senátorů. V přivýdělcích tak zatím vede litoměřický senátor a lékař Hassan Mezian z ČSSD, který získal zhruba 3,3 milionu korun především na pronájmech nemovitostí.

Senátoři si bokem přivydělávají miliony. Někteří ale své příjmy nezveřejnili
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu proběhl veřejný seminář Umírá Ústav pro studium totalitních režimů?
reklama

Zhruba 2,6 milionu korun si loni přivydělala profesorka Eva Syková za ČSSD, a to zejména jako ředitelka Ústavu experimentální medicíny. Lidovec Stanislav Juránek jako náměstek jihomoravského hejtmana vykázal příjem zhruba 977 tisíc korun, ministr školství Marcel Chládek za tutéž funkci ve středních Čechách žádný příjem nevykázal. Lubomír Franc z ČSSD jako královéhradecký hejtman dostal 951 500 korun, zatímco Josef Řihák z téže strany ČSSD měl jako středočeský hejtman 1,2 milionu korun a koupil si za to rodinný domek.

Lékaři Radku Sušilovi z ČSSD jeho působení v karvinské nemocnici vyneslo 877 tisíc korun. Jeho stranický kolega a starosta Slezské Ostravy Antonín Maštalíř obdržel 812 tisíc, předseda senátorů ODS Jaroslav Kubera jako teplický primátor dostal 793 tisíc, šumperský starosta Zdeněk Brož (za KDU-ČSL) 719 tisíc korun a Jiří Lajtoch z ČSSD jako přerovský primátor 585 tisíc korun.

Dientsbier oznámení nedodal

Někteří senátoři loni dostávali nemovitosti darem od příbuzných. Tomáš Grulich z ODS získal darem byt za 2,5 milionu korun a za 1,8 milionu korun koupil akcie ČEZ. Vladimír Plaček z ČSSD dostal darem od otce garsoniéru a pozemky za dva miliony korun. Tomáš Kladívko z ODS přiznal byt 2+KK v hodnotě 1,4 milionu korun, který dostala jeho manželka od své matky. Milada Emmerová z ČSSD získala dědictvím třípokojový byt v ceně 180 tisíc korun.

Oznámení musí senátoři odevzdat senátnímu mandátovému a imunitnímu výboru do konce června. V registru zatím chybějí oznámení od ministra Jiřího Dientbiera, místopředsedů Senátu Aleny Gajdůškové a Zdeňka Škromacha (všichni ČSSD), šéfa pražské záchranné služby Zdeňka Schwarze (za ODS), ředitele vrchlabské nemocnice Vladimíra Drymla (dříve ČSSD), který loni vedl žebříček přivýdělků, či starosty Božího Daru Jana Horníka (za STAN), který zase patřil mezi nejzadluženější senátory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: lze, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…