Senátory čeká debata o vracení majetku církvím

15.08.2012 6:19

Především debata o vyrovnání mezi státem a církvemi čeká na senátory na jejich schůzi, která začne ve středu dopoledne. Návrh církevních restitucí je terčem kritiky nejen opozice, která má v Senátu většinu, a dá se očekávat, že Senát ho zamítne. Kromě toho by se senátoři měli zabývat zákonem, který umožní od příštího roku zavést spoření na důchod v důchodových fondech, informuje ČTK.

Senátory čeká debata o vracení majetku církvím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání Senátu
reklama

Opoziční ČSSD chce návrh církevních restitucí zamítnout. Vadí jí například údajně nadhodnocená finanční náhrada za nevydaný majetek. Tvrdí také, že návrh údajně prolamuje hranici 25. února 1948.

ČSSD bude hlasovat proti restitucím i druhému pilíři důchodové reformy

Podle předsedy senátorského klubu ČSSD Petra Víchy sice má klub vždy volné hlasování, přesto budou všichni sociální demokraté hlasovat proti. Stejně se podle něj zachovají i tři senátoři, kteří v poslední době klub opustili. Jde o Vladimíra Drymla, Jiřinu Rippelovou a Miroslava Krejču.

Dalším návrhem na programu schůze Senátu je zákon, který umožní od příštího roku zavést druhý pilíř důchodového systému, tedy spoření v důchodových fondech. I s ním sociální demokraté nesouhlasí a budou ho chtít zamítnout. Varují, že stát převodem peněz do soukromých fondů přijde o část peněz na výplatu současných penzí. Podle nich také existuje nebezpečí, že fondy zkrachují a lidé i stát o vložené prostředky přijdou.

Senátoři by měli projednávat také vládní návrh na zvýšení daně z přidané hodnoty od příštího roku. I v tomto případě se dá očekávat, že levice vzhledem ke své většině návrh zákona zamítne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…