Senioři, Piráti vás jdou přesvědčit. Jste prý osamělí, oni za vámi přijedou. Pekarová možná taky

01.02.2021 12:02 | Zprávy

Předvolební průzkumy uveřejňované od posledních voleb do Sněmovny v roce 2017 pravidelně ukazují hnutí ANO Andreje Babiše na prvním místě. Piráti se chystají Babišovou pozicí pořádně zatřást. Voličské jádro Babišova hnutí tvoří podle sociologů senioři a právě ty teď chtějí Piráti získat na svou stranu. TOP 09 se pokouší o totéž.

Senioři, Piráti vás jdou přesvědčit. Jste prý osamělí, oni za vámi přijedou. Pekarová možná taky
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Olga Richterová

Podle Deníku N Piráti chtějí udeřit na Babiše v jeho nejcitlivějším místě. Chystají se oslabit voličské jádro hnutí ANO, které tvoří senioři. Piráti hledají cesty, jak seniory oslovit a přimět je přemýšlet o tom, že by v nadcházejících volbách hlasovali právě pro Piráty. Má je oslovit program nazvaný „Senioři na palubě“.

„Jasně jsme si uvědomili, že jsme rozkročeni velmi dobře v jednotlivých programových oblastech, ale pro seniory nám chyběl ucelený program na stříbrném podnose,“ poznamenala k tomu 1. místopředsedkyně strany Olga Richterová.

„Program máme v mnoha kapitolách rozpracovaný. Ať už jde o podporu individuální péče, nebo důchodovou reformu. Řešíme třeba, jak bonifikovat člověka, který déle pracuje. S demografickou změnou populace bude potřeba podpořit ochotu lidí déle pracovat na částečný úvazek. Nyní je systém demotivační,“ dodala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Ústecký kraj

Poukazujete na to, co všichni ostatní neudělali pro Ústecký kraj nebo udělali špatně, ale co dobrého pro Ústecký kraj udělalo třeba hnutí STAN? Podle mě se v tom plácáte všichni

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Smetana poprvé promluvil o noční scéně

4:44 Ivan Smetana poprvé promluvil o noční scéně

Teď jde o všechno, říká a tiskne po billboardech premiér Petr Fiala. A tomu, že volby v říjnu 2025 b…