Senzace: Českého festivalu se zúčastní Julian Assange. Přijede členka Pussy Riot

26. 10. 2015 14:30

Na festival do Jihlavy přijede členka Pussy Riot Marija Aljochinová, na dálku bude s účastníky filmové akce diskutovat Julian Assange. Pořadatelé Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě (27.10 - 1.11. 2015) připravili pro zájemce několik atraktivních setkání s kontroverzními osobnostmi, jež v poslední době upoutaly pozornost médií.

Senzace: Českého festivalu se zúčastní Julian Assange. Přijede členka Pussy Riot

Jedním z hostů Inspiračního fóra festivalu bude spoluzakladatel WikiLeaks Julian Assange, který se 29. října zúčastní diskuse prostřednictvím videokonference. Assange je znám především jako zakladatel a mediálně známá tvář serveru WikiLeaks, který na internetu zveřejňuje utajované informace o korupci, bezpráví a podvodech na korporátní, vládní a vojenské úrovni. Od roku 2012 žije v azylu na ekvádorské ambasádě v Londýně.

Osobně ve festivalové diskusi v Jihlavě vystoupí 30. října básnířka a členka punk-rockové protestní skupiny Pussy Riot Marija Aljochinová, která se angažuje v odporu proti současnému ruskému politickému systému v čele s Vladimirem Putinem. Po „protestním koncertě“ v moskevské katedrále Krista Spasitele strávila spolu s Naděždou Tolokonnikovou téměř dva roky ve vězení a po propuštění zahájila kampaň proti porušování lidských práv v ruských věznicích.

Třetím hostem jihlavského Inspiračního fóra bude 31. října jeden z nejznámějších syrských uprchlíků, v současné době zaměstnanec španělské fotbalové školy v Getafe Osama Abdul Mohsen proslulý střetem s kameramankou maďarské televize. Do Jihlavy přijede diskutovat o svých zkušenostech se situací uprchlíka v současné Evropě.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: David Daniel

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

18:28 „Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

Z PROFILŮ Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odpovídala čtenářům serveru ParlamentníListy…