Ser*me na sirotky! Dominik Hašek a Pekarová Adamová střílejí po Maláčové ostrými

13.06.2020 20:52

Hokejový brankář Dominik Hašek se obul do ministryně práce a sociální věcí Jany Maláčové (ČSSD). Ta upozorňovala na nutnost ohradit se proti dětské práci, což se Hašek rozhodl razantně okomentovat a připomenul jí kauzu řeckých sirotků. „Sere.e na sirotky,“ vmetl Maláčové. Přidala se i šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).

Ser*me na sirotky! Dominik Hašek a Pekarová Adamová střílejí po Maláčové ostrými
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Dominik Hašek - Show Jana Krause 1. 6. 2016

„Děti mají chodit do školy, ne do práce! Letošní pandemie po celém světě ještě více prohloubila chudobu a ohrozila i děti. U nás dokážeme rodiny ochránit, ale na boj proti dětské práci nesmíme zapomínat,“ zněl příspěvek Maláčové, který vše odstartoval.

„Hezký tweet. A realita – sociální demokraté v čele s Janem Hamáčkem vehementně odmítají pomoci i jen pár desítkám dětí bez doprovodu, které živoří v bídných podmínkách, bez vzdělání, bez perspektivy, v řeckých uprchlických táborech. Ač by se jich rády ujaly české rodiny,“ ozvala se na to Pekarová Adamová, přičemž připojila hashtag #chucpe.

Brankář Dominik Hašek se také nemírnil a Maláčové též vmetl negativní postoj české vlády vůči údajným řeckým sirotkům. „Výborně paní Jano! A proto sere.e na sirotky (50) v Řecku!?!? Žena, sociální demokratka a takovýto postoj jste zaujala. Nestydíte se následovně něco takovéhoto vůbec napsat a poslat do světa!?!?“ rozohnil se Hašek.

„Venezuela Maláčová pečlivě chrání především svého synáčka. Hošík chudák netuší, jaké to je, chodit společně s maminkou pěšky do a ze školky. Naopak mu vštěpuje povědomí, že děti pseudosocanů se vozí ve služebním šoukáru,“ připojil se ke kritice ministryně další diskutující.

Hašek ovšem sklidil nejen ovace. „Vy teď zastupujete nějaký cirkus?“ sneslo se na brankáře.

A pak mu jeden z uživatelů vpálil, že má „hubu plných keců“ a že doufá, že si diskutované sirotky ubytuje u sebe doma. „Tak pevně věřím, že si je ubytujete u sebe doma, budete je živit ale hlavně za ně zodpovídat! Hubu plných keců máte dost!“ získal Hašek odpověď.

Anketa

Petr Nečas nebo Robert Šlachta. Kdo je pro vás důvěryhodnější?

hlasovalo: 16171 lidí
S návrhem přijmout 50 syrských sirotků z řeckých táborů přišla během loňského roku europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). Přestože se Iniciativa Češi pomáhají chtěla do pomoci zapojit, plán ztroskotal na tom, že řecká strana opakovaně odmítla vybírat potřebné podle státní příslušnosti.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) později uvedl, že řecká strana České republice nabídla akorát Afghánce a Pákistánce ve věku až od 16 do 18 let, což považuje za bezpečnostní riziko.

„Řekové sami říkají, že jejich umístění do rodin není realistické. Upozorňují na to, že by to vyžadovalo umístění do nějakých speciálních ústavů… Nepřivezu do ČR osmnáctileté Afghánce, protože to pokládám za bezpečnostní riziko,“ uzavřel kauzu Hamáček na počátku letošního roku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rakTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

19:00 A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

V Poslanecké sněmovně vzniká zákon, který má zrovnoprávnit svazky stejnopohlavních párů s těmi, kter…